Noc Muzeów 2015 w Choroszczy – tajemnice rezydencji i spacer historyczny


W sobotę 16 maja noc w całej Polsce rozbłyśnie światłami otwartych muzeów, zabytków i instytucji kultury. W Choroszczy obszerny program imprez przygotowało Muzeum Wnętrz Pałacowych. O 18:00 rozpocznie się wernisaż wystawy „Zegary z kolekcji Jerzego Kindziuka”, od 19:00 do 23:00 co godzinę będzie można zwiedzić wystawę zegarów z przewodnikiem. O 18:30 ruszy prezentacja XVIII-wiecznego kabinetu połączona z mini konkursem plastycznym, a o 21:30 pokaz w plenerze nieznanych i intrygujących oblicz słynnych ogrodów pałacowych „Ogrody i ich tajemnice”.

Wcześniej, bo o 20:00 sprzed kościoła w Choroszczy wyruszy spacer historyczny „Perły Choroszczy”. Grupa uczestników odwiedzi największe zabytki Choroszczy. Jako pierwszy – kościół pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika, następnie grupa uda się do cerkwi pw. Opieki Matki Bożej w Choroszczy. Kolejnym punktem będzie gmach Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy wraz z Placem dra Z. Brodowicza. O 21:30 dotrzemy do Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy. Ciekawostki i niespodzianki historyczne gwarantowane!

Głównym organizatorem choroskiej odsłony „Nocy Muzeów” jest Muzeum Wnętrz Pałacowych, koordynatorem spaceru jest Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu, a współorganizatorami są parafie rzymskokatolicka oraz prawosławna w Choroszczy.

WJC