“Niepodległa – nasz Dom” – koncert w Choroszczy


Spędźmy razem wieczór setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Niech jednoczą nas pieśni, z których bije miłość i troska o Polskę. 11 listopada 2018 roku zapraszamy na koncert „Niepodległa – nasz Dom” zespołu Rytmy Czasu do Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Wstęp wolny! 


Spotkanie będzie ukoronowaniem projektu, w ramach którego została wydana płyta „Niepodległa – nasz Dom” i odbyły się trzy koncerty pod tą samą nazwą. Było to możliwe dzięki programowi Pomost dla Niepodległej Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku. Finałowy koncert odbędzie się 11 listopada 2018 roku o godz. 19:00 w auli Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. 

Podczas koncertu zespół Rytmy Czasu pod kierunkiem dyrygenta Jerzego Tomzika zabierze nas w podróż po historii Polski. Będą wspomniane trudne okresy z naszej historii: I i II wojny światowej, komunizmu. Wszystkiemu przyświeca nadzieja, z którą Polacy spoglądają w przyszłość. To ona łączy pokolenia, dodaje otuchy w czasach trudnych i nie pozwala usnąć czujności. 

Usłyszymy takie utwory jak „Czym Ojczyzna jest” Marka Grechuty, „Wojenko, wojenko”,wiązankę partyzancką, „Tyle łez, tyle krwi”, „Polskie skrzydła” (wykonywane niegdyś przez Danutę Rinn), „Świat w kolorze nadziei” Alicji Majewskiej, „Kiedy rozum śpi” z repertuaru Budki Suflera, „Żeby Polska była Polską”. Po koncercie będzie można otrzymać pamiątkową płytę zespołu.

Koncert jest częścią projektu Pomost dla Niepodległej Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury realizowanego w roku stulecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Włączmy się we wspólne świętowanie tej jakże ważnej rocznicy!

 

177 odsłon