Narodowe Święto Niepodległości w Choroszczy – zapraszamy na obchody w 2019 roku


Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński wraz ze współorganizatorami zaprasza do wspólnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Choroszcz. W 2019 roku są to cztery dni wypełnione atrakcjami i działaniami, które każdemu pozwolą sprawdzić się dla Niepodległej.

Choroszczańskie obchody Narodowego Święta Niepodległości w 2019 roku rozpoczną się – na sportowo: już w piątek 8 listopada miłośnicy strzelectwa od godz. 16.30 będą konkurować na Turnieju Strzeleckim odbywającym się na strzelnicy w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy.

Kolejnego dnia – w sobotę 9 listopada na patriotów – miłośników sportu czeka Bieg Niepodległości. 9,5-kilometrowy bieg główny rozpocznie się o godz. 12.00 na Rynku 11 Listopada w Choroszczy. Jednak wcześniej – także młodsze pokolenia będą rywalizować o medale:  na trasie poprowadzonej na Błoniach Jana Pawła II przy kościele pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Szczepana Męczennika w Choroszczy.

10 listopada – w niedzielę – innym akcentem choroszczańskiego świętowania Niepodległości Polski będzie Wieczór Pieśni Patriotycznej „Śpiewać Każdy Może”. Na wspólne śpiewanie zapraszamy do remizy OSP w Choroszczy o godz. 16.00.

11 listopada odbędą się główne uroczystości Święta Niepodległości: o godz. 9.30 rozpocznie je msza święta za Ojczyznę w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Szczepana Męczennika w Choroszczy. Bezpośrednio po liturgii, o godz. 10.30 odbędą się uroczystości pod Pomnikiem Niepodległości na Rynku 11 Listopada w Choroszczy, z udziałem władz samorządowych, delegacji zakładów pracy i organizacji społecznych oraz licznych środowisk.

Zakończeniem Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Choroszcz będzie koncert patriotyczny zespołu „Rytmy Czasu”, który odbędzie się w dniu święta o godz. 17.00 w auli M-GCKiS.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Choroszcz do wspólnego uczestniczenia w Narodowym Święcie Niepodległości w 2019 roku.

Bądźmy w tych dniach razem!

Organizatorzy: Gmina Choroszcz, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika, Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała, Zespół Szkół, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy.

Wydarzenia:

– 8 listopada, godz. 16.30: Turniej Strzelecki strzelnica w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy

– 9 listopada, godz. 12.00: Bieg Niepodległości (bieg główny), Rynek 11 Listopada w Choroszczy

– 10 listopada, godz. 16.00: Wieczór Piosenki Patriotycznej „Śpiewać Każdy Może”, remiza OSP

– 11 listopada, godz. 10.30: Narodowe Święto Niepodległości – uroczystości główne przy Pomniku Obrońców Ojczyzny, Rynek 11 Listopada w Choroszczy

– 11 listopada, godz. 17.00: koncert zespołu „Rytmy Czasu, aula M-GCKiS

Wstęp na wszystkie wydarzenia
Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Choroszcz jest wolny.

Zapraszamy!

 

 

 

 

674 odsłon