Narodowe Święto Niepodległości 2017


Narodowe Święto Niepodległości będzie barwnie obchodzone w Choroszczy. W sobotę 11 listopada 2017 o 9:30 w choroszczańskim kościele rozpocznie się Eucharystia za ojczyznę. Bezpośrednio po zakończeniu mszy świętej – ok. 10:30 – na Rynku 11 Listopada przed Pomnikiem Niepodległości odbędą się gminne uroczystości patriotyczno-religijne.

Sobotnie świętowanie zakończy koncert pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu Rytmów Czasu pod dyrekcją Jerzego Tomzika. Koncert rozpocznie się o 17:00 w białostockich Spodkach Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury /Białystok, św. Rocha 14/. Wstęp wolny! Zapraszamy do muzycznej podróży, by wysłuchać pięknie śpiewającą młodzież z Choroszczy i okolic, która uczestniczy w wojewódzkich obchodach.

W niedzielę 12 listopada o 12:00 znad Kominowego Bajora wystartuje III Bieg Niepodległości. Wpisowe dla biegu głównego wynosi 20 zł od osoby (30 zł w dniu biegu), a na każdego uczestnika bez względu na wynik sportowy będzie czekał pamiątkowy medal ufundowany przez Burmistrza Choroszczy. Najlepsi w kategorii damskiej i męskiej (ogólnej i „gminnej”) otrzymają statuetki i nagrody ufundowane przez Burmistrza Choroszczy. Zawodnik, który ukończy bieg na 99. miejscu otrzyma także upominek.  Sponsorami biegu są: Podlaskie Zrzeszenie LZS z siedzibą w Białymstoku i Bank Spółdzielczy w Białymstoku, oddział w Choroszczy, a także klub PowerSquash Białystok. Po zakończeniu biegu na wszystkich będzie czekała ciepła herbata i gorąca grochówka.

Zapraszamy do udziału i kibicowania!

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości organizują m.in.: Burmistrz Choroszczy, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz Urząd Miejski w Choroszczy.

11 LISTOPADA NIEPODLEGŁOŚCI 2017 plakat Choroszcz

51 odsłon