Latawce wypełniły Wichrowe Wzgórza!


5 sierpnia 2017 roku plac zabaw na osiedlu Wichrowe Wzgórza w Choroszczy opanowali mali konstruktorzy. Wspólnie z rodzicami i organizatorami budowali latawce, które później unosiły się na wietrze. Pogoda bardzo nam sprzyjała, a atmosfera radości i beztroski wypełniła plac między blokami.

Na wydarzenie “Dmuchawce, latawce, wiatr” przybyły całe rodziny. Przy pomocy organizatorów dzieci otrzymały specjalnie przygotowane listewki modelarskie, na których oparta była konstrukcja ze sznurka. Milusińscy samodzielnie zabudowali latawce, ozdabiali je, a potem uczyli się latać. Rodzice aktywnie wspierali pociechy w tworzeniu zabawek. Było kolorowo, lekko, zwiewnie, nie tylko dzięki wiatrowi, który swoimi podmuchami zachęcał do wypróbowania konstrukcji. Skonstruowanych zostało blisko 80 latawców! Na zakończenie wydarzenia rozegraliśmy zawody na najpiękniejszy, najwyżej i najszybciej latający latawiec.

Wszystkim przybyłym dziękujemy za udział w imprezie i liczymy, że zabawa będzie nie tylko mile wspominana, ale kontynuowana w rodzinnym gronie. Dziękujemy Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Choroszczy za udostępnienie miejsca, gdzie mogło odbyć się wydarzenie.

Impreza odbyła się w ramach Festiwalu Wzajemności, który jest współfinansowany ze Środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień na terenie gminy Choroszcz.

tekst: KG/M-GCKiS

foto: M. Sokół