Koncert Jacka Kleyffa i Słomy w M-GCKiS – już 12 III


Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zaprasza na koncert Jacka Kleyffa i Słomy. Jacek Kleyff to charyzmatyczna osobowość, erudyta pełen dowcipu i niebywałego dystansu do siebie. Tych kilka linijek to za mało by opisać tak barwną postać jak Jacek – jego trzeba posłuchać! Wydarzenie rozpocznie się o 19:00 w sobotę 12 marca w auli Centrum przy ul. H. Sienkiewicza 29 w Choroszczy. Bilety w cenie 20 zł/os. i 25 zł/os. w dniu koncertu będą w sprzedaży od 21 stycznia.

Za bilety – po dokonaniu telefonicznej rezerwacji – można również płacić przelewem na konto Centrum /Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, ul. Henryka Sienkiewicza 29, nr konta: 64 1020 1332 0000 1402 0945 0430/. W tytule przelewu należy wpisać „BILETY Jacek Kleyff”, a w dalszej części należy wpisać nr telefonu komórkowego, na który zostanie przesłane potwierdzenie zakupu biletów. Rezerwacja telefoniczna jest ważna 3 dni, po tym czasie, jeżeli środki nie wpłyną na konto, rezerwacja jest automatycznie anulowana. Liczba miejsc ograniczona!

Więcej informacji na temat telefonicznej rezerwacji udzielamy pod nr telefonu 85 719 14 31.

jkk (898x1024)O Jacku Kleyffie

Gdy w 1970 zakładał wraz z Januszem Weissem i Michałem Tarkowskim Salon Niezależnych, z którym trzykrotnie wygrał Famę, był jeszcze studentem architektury. W życiorysie, którego starczyłoby na film długometrażowy i kilka książek, znalazło się miejsce na zarobkowe zbieranie szyszek, działalność opozycyjną, fascynację buddyzmem, malarstwo czy prace na wysokościach. Największą jego miłością zawsze jednak była, i nadal jest, muzyka.

Salon Niezależnych po kolejnych wygranych Famach błyskawicznie znalazł się u szczytu popularności. Kabaret był jednak szykanowany z powodu politycznego wydźwięku jego twórczości, a w 1976 roku został ostatecznie ukarany przez władze PRL zakazem występów. Jacek przeniósł się na wieś, a przerwa w regularnej działalności scenicznej trwała do roku 1986, kiedy założył Orkiestrę Na Zdrowie. Grupa zaproszona na pierwszy Przystanek Woodstock w 1995 r. od razu zdobyła “Złotego Bączka”- główną nagrodę publiczności.

Dziś Jacek Kleyff regularnie koncertuje w kilku składach osobowych. Śpiewa zarówno piosenki z okresu Salonu Niezależnych jak i Orkiestry Na Zdrowie, dzięki czemu te dwie części jego muzycznego życiorysu komponują się w jedną całość. Po twórczość Jacka sięgają też inni artyści: Ewa Błaszczyk, Maryla Rodowicz, Kuba Sienkiewicz czy zespół Akurat, a fragmenty jego przenikliwych i lapidarnych tekstów na stałe trafiły do języka potocznego.

W listopadzie 2012 nakładem wydawnictwa Czarne ukazała się książka pt. „Rozmowa” będąca zapisem wywiadu rzeki z Jackiem Kleyffem, a w listopadzie 2013 do sklepów trafiła najnowsza, pierwsza od 14 lat, solowa płyta Jacka pt. „Znalezienie”, na której gościnnie wystąpili m.in. Stanisław Soyka, Magda Umer, Wacław Jaszczuszyn, Jerzy SŁOMA Słomiński (na zdj. poniżej), Tomasz Jaśkiewicz czy Ania Patynek.

 sloma

Dyskografia

* Dokąd to obywatelu? (MC, 1983, wyd. CDN)

* Jacek Kleyff – live (MC, 1985)

* Piosenki – (CD, 1999)

* Znalezienie – (CD, 2013)

Z Orkiestrą Na Zdrowie

* Dziadki w Akwarium – (MC, 1994, wyd. Folk Time)

* Jest los – (MC, 1995, wyd. Folk Time, reedycja CD 2007)

* Już – (CD, wyd. Polskie Radio, 2004)

* Znaki – (CD, wyd. Dalmafon, 2009)

* Znalezienie – (CD, wyd. MTJ, 2013)

www.facebook.com/jacek.kleyff

468 odsłon