Kobiety mówią… Zgłębi duszy i ciała


18 czerwca 2016 roku w Auli M-GCKiS spotkamy się, by spędzić sobotnie południe w kobiecym gronie. Będzie to czas celebracji naszej kobiecości, wspólnego spędzenia chwil, wymiany doświadczeń i przeżyć. Spotkanie skierowane jest dla kobiet w każdym wielu! Bezpłatne wejściówki czekają do odebrania w M-GCKiS.

Konferencja Kobiety mówią jest inicjatywą mieszkanek Choroszczy, które tworzą ją z myślą o tutejszych paniach. W każdej z nas tkwi potrzeba wzajemnych relacji, która leży u podstaw naszego spotkania. Zatem zapraszamy wszystkie chętne Choroszczanki i kobiety z okolic miasteczka na spotkanie. Konferencje będą przeplatane pokazami dyskusjami, nie zabraknie też czasu na kameralne spotkania. Będziemy uczyły się poprzez wymianę doświadczeń jak dbać o siebie, o nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Zapraszamy wszystkie chętne kobiety w każdym wieku! Przyprowadźcie swoje mamy, córki, przyjaciółki, znajome. Spotkajmy się na Kobiety mówią!

PROGRAM KONFERENCJI

9:30 – 10:00 – rejestracja uczestniczek

10:00 – otwarcie wydarzenia: wspomnienia z ubiegłorocznej edycji i wprowadzenie do konferencji

O obrazach, symbolach i aspektach kobiecości

wykład dr Ewy Kępy, wykładowczyni na Uniwersytecie w Białymstoku, która w swojej działalności zajmuje się płcią kulturową;

Alfabety kobiety

Kobiecy panel dyskusyjny prowadzona przez Urszulę Glińską. Rozmówczyniami będą mieszkanki Choroszczy i okolic, które spotykamy na naszych ulicach. Odpowiedzą na te same pytania, byśmy mogły zobaczyć ile nas różni, a ile mamy wspólnego!

Zapowiedź wystawy Kobiety codziennie niecodzienne

wykonaną przez Izabelę Dąbrowską, Emilię Kosakowską oraz Darię Alicję Ostrowską. Artystki fotografowały Choroszczanki w niecodziennym image’u. Ich portrety będziemy mogły podziwiać podczas przerwy kawowej.

PRZERWA KAWOWA

a podczas niej zachęcamy do obejrzenia wspaniałej wystawy portretów Choroszczanek. Będziemy mogły również uraczyć się aromatyczną kawą i słodziutkim poczęstunkiem. Panie z firmy kosmetycznej Mary Kay wykonają nam zabiegi pielęgnacyjne. Będzie okazja zajrzeć do stoiska Smacznej Terapii i porozmawiać o nowościach dietetycznych. Nie zabraknie fotobudki, która rok temu cieszyła się wielką popularnością! W tym roku również będzie szansa na szaleństwo, a pamiątkowe zdjęcia zostaną z nami na lata! Będzie też możliwość zarejestrowania się jako dawcy szpiku. Spędzimy ten czas na oglądaniu stoisk naszych wystawców.

Kobieta. Amazonka

opowieść Eulalii Rutkowskiej, która pokonała chorobę, a dziś działa na rzecz choroszczańskich Amazonek.

Portrety kobiet, czyli codzienna niecodzienność

Małgorzata Kadysz, która była z nami rok temu, w tegorocznej edycji zaskoczy nas ponownie swoją erudycją!

Rozdanie upominków (m. in. karnety na ekskluzywne kolacje, karnet na siłownię sponsorowany przez Dworek Czarneckiego upominki od Vita-Smak, regionalne rękodzieło Kumoszek i wiele, wiele innych!) i zamknięcie konferencji. Bezpłatne wejściówki czekają na Panie w Centrum Kultury i Sportu.

 

plakat-na-fejsa

 

pasek

 

 

tekst:KG/M-GCKiS

grafika, afisz: M. Tekielska-Chmielewska

26 odsłon