“Historia Roja” w M-GCKiS


3 marca na auli M-GCKiS w Choroszczy odbędzie się projekcja filmu Historia Roja oraz spotkanie z reżyserem, Jerzym Zalewskim. Pokaz rozpocznie się o godz. 20:00. Bilety w cenie 10 zł będą dostępne w biurze Centrum od środy, 22.02.

Historia Roja opowiada o młodzieńcu, który tworzy oddział antykomunistycznej partyzantki. Przez kilka lat walczą przeciw bezprawiu, jakie próbuje im narzucić sowiecki okupant. Film porusza tematykę Żołnierzy Wyklętych. Jest to pierwsza fabuła na ich cześć. Po wielu przeciwnościach Zalewskiemu udało się ukończyć dzieło, które będziemy mogli zobaczyć w piątkowy wieczór. O filmie i tematyce, którą porusza, będziemy mogli porozmawiać z reżyserem, który zaszczyci nas swoją obecnością podczas spotkania.

Jerzy Zenon Zalewski to polski reżyser, scenarzysta, producent filmowy, aktor i dziennikarz.  Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze PWST w Warszawie i Wydziału Reżyserii na PWSFTviT w Łodzi. Był uczniem Wojciecha Jerzego Hasa. Jest autorem wielu filmów fabularnych i dokumentalnych, m.in. Oszołom, przedstawiającego historię wykrycia afery FOZZ przez Michała Falzmanna i Obywatel poeta, poświęconego postaci Zbigniewa Herberta. Od połowy 2005 do września 2007 prowadził w TV Puls cykliczny program Pod prąd. Później ten sam program prowadził w telewizji TVP Info, od 2013 w Telewizji Republika. Członek Rady Honorowej magazynu „Obywatel”.

M-GCKiS

59 odsłon