Festiwal Pieśni Religijnej i Patriotycznej


2 maja z okazji obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w kościele parafialnym p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy odbędzie się dziewiąta edycja Festiwalu Pieśni Religijnej i Patriotycznej. Festiwal ten już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń o tematyce patriotycznej.

Festiwal Pieśni Religijnej i Patriotycznej w tym roku odbędzie się tuż po uroczystej mszy świętej, która to zakończy Marsz Flagi.

Podczas Festiwalu wystąpi Chór Kameralny pod dyrekcją Małgorzaty Olechno, a także Schola Gregoriana Sancti Dominici. Schola ta powstała we wrześniu 2012 roku przy parafii p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy. Założycielem i prowadzącym jest Łukasz Olechno – organista parafii choroskiej. W skład scholi gregoriańskiej wchodzi obecnie czternastu kantorów. W repertuarze SGSD oprócz chorału gregoriańskiego znajdują się również dawne pieśni polskie, pieśni patriotyczne, ludowe oraz muzyka wielogłosowa.

Z pewnością będzie to nie lada uczta dla melomanów. Zapraszamy do słuchania wzruszających pieśni, pięknych melodii i patriotycznych uniesień!

festiwal pieśni

59 odsłon