Dotknij Teatru – „Hamlet” w Choroszczy


hamlet cmyk (2) (435x640)Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy włącza się do ogólnopolskiej akcji Dotknij Teatru 2015 z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca. Z tej okazji w Choroszczy wystawiona zostanie sztuka „Hamlet” w wykonaniu Walnego Teatru. Po spektaklu publiczność będzie miała okazję poznać pracę teatru od kulis. Autor zaprezentuje lalki oraz opowie o specyfice pracy technikami lalkarskimi.

Hamlet to spektakl realizowany w autorskiej technice marionetek podwodnych opowiada o zemście Ducha zamordowanego Ojca realizowanej dłońmi żywego syna – Hamleta. Ten przypadkowo wtajemniczony w Inną Rzeczy Wistość – pozagrobową – naznaczony odpowiedzialnością doświadczenia transcendencji a zarazem bezradny wobec własnej niedoskonałości próbuje wymknąć się konieczności mordu, który kreuje Duch Ojca, na próżno. Duchem jest tu żywy aktor – animator Hamleta i zarazem demiurg przedstawionego świata.

Obsada – Adam Walny. Reżyseria, adaptacja, scenografia – Adam Walny. Muzyka – Lars Kynde, Używane techniki lalkarskie – marionetki podwodne oraz lalka bunraku.

Spektakl odbędzie się 27 marca 2015 roku na auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy o godzinie 19:00. Bezpłatne wejściówki będą dostępne od 1 marca 2015  w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Choroszczy.

M-GCKiS

345 odsłon