“Biuro matrymonialne” – spektakl Uniwersytetu Trzeciego Wieku


W niedzielę 19-tego marca M-GCKiS w Choroszczy gościło sekcję teatralną “METAFORA” działającą w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku.

Program wydarzenia składał się ze spektaklu teatralnego pt “Biuro matrymonialne” i odczytu wybranych wierszy księdza Jana Twardowskiego. Spektakl rozpoczął się punktualnie, a gości powitała pani Alicja Temler, prowadząca sekcję teatralną. Spektakl opowiadał o pani Helence – konserwator powierzchni płaskich pracującej w biurze matrymonialnym “Drżenie serc”. Pani Helenka w zabawny sposób komentowała wymagania bohaterów szukających partnerów. Ciekawe dialogi, kontakt z publicznością oraz naturalność, z jaką odgrywano role sprawiły, że widzowie przyjęli spektakl z dużą przyjemnością. – Spektakl powinien bawić widza – mówi Alicja Temler.

W spektaklu wystąpiły panie Alicja Adamowicz, Danuta Ignasiak, Elżbieta Kackieło, Helena Łukaszewicz, Zofia Pytel-Król, Krystyna Szner, Alicja Temler, Maria Waśkiewicz, Bogusława Wierzbicka i Halina Załeska. W tym składzie pracują już od dwóch lat. Spektakl wyreżyserowany został przez Paulinę Witkowską, a autorem scenariusza jest Andrzej Dembończyk. Sekcja współpracuje z Arletą Godziszewską-Półtorak, która pełni rolę instruktora. Członkinie grupy teatralnej działają również w innych sekcjach należących do Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale mają też wiele planów dotyczących działalności teatralnej. – W przygotowaniu jest kolejny spektakl pt “Casting” – dodaje Alicja Temler.

Do drugiej części wprowadziła publiczność Alicja Temler, przybliżając sylwetkę księdza J. Twardowskiego. Wśród wybranych wierszy znalazły się m.in.: “Aniele Boży”, “Boję się Twojej miłości”, “Daj nam” czy “Ile razy”.

Wydarzenie odbyło się w auli M-GCKiS w Choroszczy.

E.Dz./M-GCKiS