Bernadetta. Cud w Lourdes – projekcja w niedzielę 12 II 2017 o 16:00


Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej serdecznie zapraszają na biletowaną projekcję niezwykłego filmu „Bernadetta. Cud w Lourdes”. To poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły duszę 14-letniej dziewczynki i dały początek kultowi Matki Bożej z Lourdes.

Projekcja rozpocznie się o 16:00 w niedzielę 12 lutego 2017 w auli M-GCKiS przy ul. Sienkiewicza 29 w Choroszczy. Bilet: 10 zł/os do nabycia w M-GCKiS.

Bernadetta. Cud w Lourdes

Od lutego do lipca 1858 roku, Matka Boża 18 razy objawia się Bernadetcie Soubirous, skromnej 14-letniej dziewczynce z Lourdes na południu Francji. Wielu ludzi nie daje wiary opowieściom dziewczynki, niektórzy mają ją nawet za obłąkaną. Jednak jej niewinność, szczerość i czystość szybko przekonują wątpiących. Do małego miasteczka zaczynają przybywać pielgrzymi, dochodzi do cudownych uzdrowień, a wieść o Lourdes obiega świat.
Dziś Lourdes jest jednym z najsławniejszych miejsc pielgrzymek na świecie, odwiedzanym co roku przez 6 milionów pielgrzymów. A skromna Bernadetta uznana została Świętą.

ip/r, graf. za: http://monolith.pl/

159 odsłon