Bajkowe poranki w szkole


Dzieci uwielbiają słuchać opowieści. A najciekawsze i najpiękniejsze historie znajdziemy, oczywiście, w bibliotece. Tym razem jednak to nie maluchy przyszły do biblioteki, a pani bibliotekarka odwiedziła je w szkole. I nie przyszła z pustymi rękoma.

W mroźne piątkowe przedpołudnie 23 lutego pani Iza Hukałowicz z Biblioteki Publicznej w Choroszczy miała przyjemność być gościem w dwóch przesympatycznych grupach klas „0” w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy.
Najpierw krótko opowiedziała dzieciom o bibliotece. Sprawdziła, czy maluchy wiedzą, czym różni się biblioteka od księgarni i czy znają zasady korzystania z jej skarbów. Jak się okazało, dzieci doskonale wiedzą, jak funkcjonuje biblioteka i gdzie się mieści.

bajki2
Bibliotekarka przyniosła też ze sobą dwie książki – zbiór baśni braci Grimm oraz opowiadania o Muminkach. Dzieciaki mogły wybrać, którą książkę pani Iza miała im przeczytać. W obu grupach w demokratycznym głosowaniu zwyciężyły Muminki.
Historia o Muminku, który pilnował psa bardzo spodobała się najmłodszym, stając się przyczynkiem do rozmowy o strachu, przyjaźni oraz… ukochanych pupilach!

bajki3
Na koniec Pani Iza zaprosiła zerówkowiczów do biblioteki. Dzieci obiecały, że już niedługo wybiorą się razem ze swoimi paniami na wycieczkę do biblioteki. Czekamy na nich z niecierpliwością!
(IH)