Narodowe Święto Niepodległości – obchody choroskie


Już wkrótce Narodowe Święto Niepodległości. W środę 11 listopada gminne i parafialne obchody rozpocznie o 9:30 msza św. za Ojczyznę. Bezpośrednio po liturgii w choroszczańskim kościele odbędzie się uroczystość pod Pomnikiem Niepodległości na Rynku 11 Listopada z udziałem władz samorządowych, delegacji zakładów pracy i organizacji społecznych oraz licznych pozostałych środowisk patriotycznych. Wieczorem o 17:00 w auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy wystąpi zespół wokalny Rytmy Czasu pod kierunkiem Jerzego Tomzika. Oczywiście repertuar tej utalentowanej formacji młodzieżowej stanowić będą piosenki patriotyczne w niebanalnych, szlachetnych aranżacjach. Wstęp wolny.

Nie tylko dzień 97. rocznicy odzyskania niepodległości będzie pełen wydarzeń. Społeczność gminy wzmacnia jeszcze patriotyzm poprzez szereg innych imprez. W piątek 6 listopada miłośnicy strzelectwa będą konkurować na strzelnicy w Zespole Szkół o puchar prezesa Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość Skała. Stowarzyszenie wespół z choroszczańską placówką oświatową przygotowała jeszcze jedno wydarzenie – we wtorek 10 listopada o 13:00 na choroskim gimnazjum zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca międzywojennych kierowników szkół ówczesnej gminy Choroszcz.

Obok zawodów strzeleckich na patriotów czeka jeszcze nie lada gratka, bo powraca po kilkunastu latach przerwy Bieg Niepodległości. Tym razem trasy biegowe wieść będą od Orlika poprzez ścieżki Parku Pałacowego na stadion miejski. Początek radosnego, bo niepodległościowego biegania, to 11:00 w sobotę 14 listopada.

Finałowym akcentem gminnego świętowania niepodległości naszej ukochanej Rzeczypospolitej Polskiej będzie wspólne śpiewanie w ramach Wieczoru Pieśni Patriotycznej „Śpiewać Każdy Może”. Początek wydarzenia przeznaczonego dla wszystkich pokoleń to 16:00 w niedzielę 15 listopada w remizie OSP w Choroszczy przy ul. Dominikańskiej 22.

Na wydarzenia tworzące tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Choroszczy serdecznie zapraszają organizatorzy: Urząd Miejski, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika, Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała, Zespół Szkół, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy.

WJC/M-GCKiS

Wydarzenia:

6 listopada 2015, godz. 16:00  – Turniej Strzelecki

11 listopada 2015, godz. 9:30-11:00 – Narodowe Święto Niepodległości – uroczystości gminne

11 listopada 2015, godz. 17:00 – Narodowe Święto Niepodległości – koncert rytmów czasu

14 listopada 2015, godz. 11:00 – Bieg Niepodległości

15 listopada 2015, godz. 16:00 – Wieczór Piosenki Patriotycznej „Śpiewać Każdy Może” [org. POAK, wsp. M-GCKiS]

NIEPODLEGLA-2015