Za nami 27 Finał WOŚP!!


Ponad 14 tysięcy złotych zebrał choroszczański sztab w minioną niedzielę w ramach 27 finału WOŚP. Bogaty program finału wraz z licytacjami oraz uliczną zbiórką przekonał wielu mieszkańców miasta do wrzucenia datku, dzięki czemu po raz trzeci z rzędu udało się ustanowić rekordową sumę!

Sztab w Choroszczy swoją pracę rozpoczął już we wczesnych godzinach porannych (konkretnie o 7.30) odprawą z policjantem. Następnie dokonano ostatniej kosmetyki wystroju gościnnego MGCKiS i już o 8.30 ponad 20 wolontariuszy było gotowych wyruszyć w teren.

O godzinie 9.00 w hali Szkoły Podstawowej w Choroszczy ruszyła VII edycja futsalowego turnieju organizowanego przez pasjonata sportu Jacka Dąbrowskiego. 20 drużyn rywalizowało do późnych godzin wieczornych w celu wyłonienia zwycięzcy. W tym roku najlepszą drużyną okazał się zespół Hurtowni KROKUS, pokonując w finale po emocjonującym meczu drużynę TEAM BANKIET 2-1. W przerwach między meczami można było wylicytować piłkę z autografami piłkarzy Jagiellonii (140zł) oraz obejrzeć występ Mistrza Świata we freestyle Pawła Skóry, który po występie przekazał na licytację swoją książkę pt. „Triki gwiazd futbolu”. Wspomniana książka szybko znalazła swojego nowego właściciela, który zasilił puszkę WOŚP kwotą 150 zł. Więcej o turnieju w oddzielnym artykule.

W samo południe na Kominowym Bajorze zebrały się Mroźne Stwory, czyli nasze choroszczańskie morsy. Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, iż miłośnicy zimnych kąpieli grają z orkiestrą już po raz drugi. W tym roku mocno zaangażowali się oni w organizację finału, przygotowując inscenizację bajki pt. „Czerwony Kapturek”, którą z poziomu plaży obejrzała blisko setka mieszkańców Choroszczy. Tuż po inscenizacji odbyła się licytacja „Kosza Czerwonego Kapturka” zawierającego słodycze, kawę, herbatę, a także butelkę przedniego wina. Darczyńca wrzucił do puszki 250 zł, by cieszyć się zawartością bajkowego koszyka. Na kominowym bajorze licytowano również wiele innych przedmiotów, a dodatkowo na zmarzniętych widzów czekały gorące kiełbaski z ogniska oraz przepyszny bigos.

Choroszczański sztab, mieszczący się w budynku MGCKiS, w tym dniu odwiedziło wielu mieszkańców. Powodem były przede wszystkim licytacje. Przedmiot jednej z nich stanowiła piłka z podpisami przyszłych gwiazd futbolu – piłkarzy Narwi Choroszcz, którą wylicytował burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Z kolei w Internecie dwie osoby wylicytowały wyjście z dyrektorem MGCKiS do kina. Oprócz licytacji nie brakowało oczywiście innych atrakcji. O godzinie piętnastej miał miejsce tradycyjny Maraton Zumby poprowadzony przez instruktorki MGCKiS Małgosię i Ulę, a zwieńczeniem finału był koncert zespołu SZEPT.

Od godziny 18.00 zaczęło się liczenie pieniędzy z licytacji oraz puszek wolontariuszy. Tuż przed godz. 24.00 stwierdzono, iż udało się zebrać kwotę 14 095 zł i 04 grosze. Dodatkowo zebrano 7,16 € oraz 1,57 $. Wszystko to dzięki ofiarności naszych mieszkańców, którzy już po raz trzeci pokazali wielkie serce i przyłożyli swoją cząstkę do tego, by kwota w Choroszczy przekroczyła 14 tysięcy złotych!

W imieniu sztabu WOŚP w Choroszczy chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację niedzielnego finału: Burmistrzowi Choroszczy panu Robertowi Wardzińskiemu – za wsparcie przedmiotami licytacji, Dyrektorowi MGCKiS panu Przemysławowi Waczyńskiemu za udostępnienie budynku MGCKiS na siedzibę sztabu, pracownikom MGCKiS za zaangażowanie w przygotowania przed, w trakcie oraz po finale, instruktorkom zajęć Fitness Małgosi Sokolińskiej oraz Uli Grabowskiej za poprowadzenie maratonu Zumby, Dyrektor Szkoły Podstawowej pani Joannie Zawistowskiej za użyczenie hali sportowej na turniej futsalu, niezastąpionej pani Basi, która jako obsługa techniczna hali wspomagała nas podczas finału, Jackowi Dąbrowskiemu, który już po raz siódmy ten turniej zorganizował, naszym choroszczańskim morsom (w szczególności Kasi Łuszyńskiej, Tomkowi Zagórskiemu, Magdzie Berezieckiej oraz wszystkim aktorom i statystom) za wspaniały pomysł z inscenizacją bajki, Ochotniczej Straży Pożarnej w Choroszczy za wycięcie przerębla umożliwiającego morsowanie, Dyrektor Przedszkola Samorządowego pani Bożenie Lenczewskiej oraz niezawodnym paniom kucharkom za przygotowanie przepysznego bigosu, sponsorom, dzięki którym ten bigos mógł powstać: Sklepowi Chorten przy Alei Niepodległości w szczególności Wojciechowi i Dariuszowi Pakułom, firmie PPHU Mirmięs jej właścicielowi Mirosławowi Kozłowskiemu, a także Andrzejowi Waszczukowi oraz firmie Vita Smak i jej właścicielom Krzysztofowi i Anny Zagórskim. Gorące wyrazy wdzięczności należą się także Piekarni w Choroszczy oraz jej właścicielom Elżbiecie i Janowi Szydłowskim za chleb do smacznego bigosu. Podziękowania składam również Stowarzyszeniu Lambada, w szczególności jej prezesowi Wojciechowi Jastrzębskiemu.

Warto wspomnieć, że ta jedyna w swoim rodzaju orkiestra nie zagrałaby bez wsparcia medialnego naszych lokalnych redakcji: „Gazety w Choroszczy”, „Głosu Choroszczy” oraz Twojej Telewizji Regionalnej.

Na samym końcu swoje podziękowania składam moim wolontariuszom – osobom, które najbardziej przyczyniły się do tego, by uzbierać kwotę 14 tysięcy oraz mieszkańcom za ich gorące serca i wspólne granie dla orkiestry. Jeszcze raz wielkie dzięki!

Adam Kamieński
szef choroszczańskiego Sztabu WOŚP
foto: Sylwia Niemyjska, Anna Kulikowska

112 odsłon