Soczewka


GRUPA “SOCZEWKA”

Comiesięczne spotkania z fotografią. Chcemy stworzyć grupę zrzeszającą amatorów z gminy Choroszcz, w której każdy będzie czuł się dobrze. Zapraszamy osoby początkujące, które nie boją się wyzwań i chcą zgłębiać wiedzę o fotografii oraz fotografów z doświadczeniem, którzy chęć rozwoju zechcą połączyć z pomocą adeptom, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Grupa będzie miejscem wymiany doświadczeń, dyskusji o stylach w fotografii. W odróżnieniu od Klubu fotograficzno – filmowego „Soczewka”, który ma charakter cotygodniowych warsztatów dla dzieci i młodszej młodzieży, grupa spotyka się raz w miesiącu na prezentacji zdjęć i rozmowie.Comiesięczne spotkania w ostatni wtorek miesiąca z fotografią! 

Dla kogo są spotkania?

Dla wszystkich, którzy lubią robić zdjęcia, szczególnie dedykowane dla młodzieży i dorosłych, którzy potrzebują wyzwań, motywacji i inspiracji. Grupy, która będzie towarzyszyła na fotograficznych drogach. Zapraszamy osoby, które chcą chwalić się swoimi osiągnięciami i doświadczeniem. Które chcą robić lepsze zdjęcia świadome zasad i warsztatu fotograficznego, zgłębiać wiedzę i zdobywać praktykę.

Czy mogę przyjść, choć nie robię zdjęć/nie chcę ich pokazać?

Oczywiście. Zapraszamy ludzi lubiących fotografię, oglądać zdjęcia. A w dzisiejszych czasach – któż z nas ich nie robi? Mając pod ręką smartphone’a mamy pod ręką fotografię.

Co miesiąc odbędzie się pokaz zdjęć oraz omówienie jednego tematu z dziedziny fotografii i dyskusja. Przewidujemy też porady fotograficzne. Wszystko w atmosferze miłego spotkania przy herbacie.

Pierwsze spotkanie Grupy Soczewka odbędzie się 28 stycznia 2020 roku o godz. 19:00 w sali fotograficznej Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Pokaz zdjęć zainauguruje dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy Przemysław Waczyński. Tematy, jakie chcecie poruszyć oraz zdjęcia do porad fotograficznych należy zgłaszać mailowo (kultura@choroszcz.pl), w temacie wpisując „salonik fotograficzny” do 20 stycznia 2020 r.

Spotkanie jest bezpłatne. Na I spotkaniu omówimy też program grupy, zasady funkcjonowania i członkostwo. W przyszłości chcemy podejmować inicjatywy fotograficzne (np. portfolio grupy, wyścig fotograficzny z okazji Dni Choroszczy, plenery i wystawy). Zapraszamy!

KLUB FOTOGRAFICZNO – FILMOWY „SOCZEWKA”

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 10 – 13 lat na zajęcia Klubu Fotograficzno – filmowego „Soczewka”. Podczas zajęć uczymy się przez zabawę. Robimy eksperymenty i wystawy. Tworzymy i malujemy… światłem! Będziemy organizować plenery fotograficzne, robić sesje zdjęciowe wcielając się w wyjątkowe postacie. Zmierzymy się również z tworzeniem filmów i animacji. Jednym zdaniem spędzimy czas w maksymalnie kreatywny sposób.
Prowadzenie: Karolina Gołębiewska
Zajęcia odbywać się będą w środy w godz. 16:30 – 18:00.
Zapisy w biurze Centrum Kultury lub pod nr telefonu: 725-357-788.
Cena: 20 zł za miesiąc.
 
Zapraszamy do śledzenia naszego Instagrama (@kff_soczewka), gdzie regularnie publikujemy nasze prace!  
archiwum Klubu Soczewka

 

Animacja poklatkowa o karpiu, który marzył o tym, by być na wigilii. Autorzy: Marcel i Zosia.

Animacja o kartce papieru. Autorzy – Szymon i Marcel.

Jesień 2019 – wystawo – gra plenerowa Klubu Soczewka

Karta do pobrania – gra miejska

mapka

Miejcie oczy szeroko otwarte! Już od czwartku (17 X) możecie wziąć udział w wystawie i grze w jednym. Klub fotograficzny „Soczewka” z Centrum Kultury pokazuje swoje prace z sezonu 2018/2019. Wystarczy wybrać się na spacer z kartą do gry i podziwiać prace młodych fotografów.  

Pobierz i wydrukuj kartę. Idź z nią na spacer w poszukiwaniu elementów wystawy ulicami Powstania Styczniowego, Sienkiewicza, Sportową. Osiem fotografii czeka na Ciebie na trasie spaceru – przyjrzyj im się dokładnie, odnajdź litery, ułóż z nich hasło i odpowiedz na pytanie. Wypełnioną kartę przynieś do Centrum Kultury – tu czeka na Ciebie mały upominek. Do dzieła! 

Gra ma na celu dobrą zabawę, dzięki której poznasz lepiej fotografię i twórczość Klubu „Soczewka”. Zdjęcia to najlepsze prace dzieci, które powstały w sezonie 2018/2019. W grę mogą grać rodziny, przyjaciele, jest to propozycja na umilenie czasu po szkole, czy pracy, dla ludzi w każdym wieku. 

 

Nasze pierwsze zdjęcia wykonane w sezonie 2018/2019. Spójrzcie, jak w obiektywie warsztatowiczów wygląda jesień: 
Na zajęciach bywa…. strasznie! W prawdzie nasze potwory nie są zbyt wyraźne, bo przepędziliśmy im stracha, ale jak na pierwsze podejście do tematu cienia zabawy było co nie miara! Nasze obiektywy zarejestrowały też duchy. Całkiem przyjazne 😉 Powstała też mała wariacja na temat stulecia niepodległości Polski. 
Święta to dobra okazja do malowania światłem. Urządziliśmy też pierwszą sesję – część grupy nam pozowała, a inni robili im zdjęcia. Powstała nawet fotograficzna choinka – ze statywu! Nie obyło się bez sztucznych ogni – uczyliśmy się jak sprawić, by fotografie iskrzyły!