„Portrety Praw Kobiety” – wspólny projekt Stowarzyszenia Chcę Żyć i Centrum Kultury z dofinasowaniem!


Godność,  wolność,  równość,  solidarność, prawa obywatelskie,  wymiar sprawiedliwości – to wartości z karty praw podstawowych, które promować będzie Stowarzyszenie „Chcę Żyć” w partnerstwie z M-GCKiS w Choroszczy w ramach projektu „Portrety Praw Kobiety”. Grant w kwocie 6800 euro przyznano z funduszy europejskich‼️

Partycypacyjny projekt uzyskał pozytywną opinię i dofinansowanie w konkursie grantowym „Splot Wartości”, realizowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach programu CERV (Citizens, Equality, Rights and Values).  Miejsko- Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy będzie partnerem w realizacji planowanych działań.

Projekt będzie się koncentrował na propagowaniu praw kobiet na terenie gminy Choroszcz i zwiększeniu udziału kobiet w życiu publicznym. Nie zabraknie warsztatów, serii spotkań z inspirującymi kobietami, aktywistkami i specjalistkami w dziedzinie kobiecego zdrowia, prawa oraz działań społecznych. Wspólnie będziemy mobilizować liderki lokalnych organizacji kobiecych do działania na rzecz kobiet w swoich lokalnych społecznościach. Po zakończeniu etapu warsztatowego zaplanowano podsumowującą konferencję i wyjazd sieciujący.

Projekt wystartuje już jesienią tego roku i potrwa do wiosny 2025 r. O szczegółach będziemy informować na bieżąco, ale już teraz zapraszamy mieszkanki gminy do udziału!

126 odsłon