Gościnnie w Barszczewie, czyli Floriańska Biesiada


Koło Gospodyń Wiejskich „Florianki” oraz OSP Barszczewo, we współpracy z M-GCKiS, serdecznie zapraszają na festyn w wiejskim klimacie. Wydarzenie odbędzie się 15 czerwca br. na terenie zielonym za świetlicą wiejską w Barszczewie, a wystartuje o g. 16:00. Nazwa festynu nawiązuje do „Florianek”, które tworzą we wsi Koło Gospodyń Wiejskich oraz do strażaków, których patronem jest Św. Florian.

Główną atrakcją będzie wspólna biesiada mieszkańców przy akompaniamencie akordeonisty. Gości powita korowaj, a przy dźwiękach akordeonu wszyscy będą mogli zaśpiewać znane przeboje weselne. Organizatorzy zadbali także o liczne atrakcje dla najmłodszych. Impreza rozpocznie się występem artystycznym przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Barszczewie, po którym strażacy z OSP Barszczewo przeprowadzą pokaz, zorganizują zabawy oraz wystawią wóz strażacki. Swoje umiejętności zaprezentuje także młodzieżowa drużyna pożarnicza.

Kreatywne warsztaty dla dzieci poprowadzą pracownicy M-GCKiS w Choroszczy, a uczestnicy festynu będą mieli możliwość zapisania się oraz swoich dzieci do biblioteki. Na miejscu stanie dmuchany zamek, słodka wata cukrowa oraz lizaki przygotowane przez lokalne gospodynie.

Podczas festynu nie zabraknie swojskich produktów i domowych ciast, które będzie można zakupić na lokalnych stoiskach. Warto zabrać koc i przyjść na boisko w Barszczewie, aby zintegrować się z mieszkańcami i wspólnie spędzić miło czas.

 

 
 
136 odsłon