Mundial na Orliku w Choroszczy

W nietypowym turnieju, którego inicjatorem jest Jacek Dąbrowski i który stał się już symbolem choroszczańskiego sportu, o replikę mundialowego pucharu walczyło ponad 20 drużyn z całego województwa.

– Idea jest taka, że zgłaszają się do nas zespoły praktycznie z całego województwa i losują, jaki kraj będą „reprezentować”. Oczywiście kraje i grupy pozostają takie same, jak na danych mistrzostwach – tłumaczył przed zawodami Jacek Dąbrowski. – Gramy po sześć osób na boisku, kadra może liczyć maksymalnie dwunastu zawodników, a nagrodą jest wierna kopia pucharu przyznawanego w oryginalnych zawodach.

Do półfinałów tegorocznych rozgrywek przeszły cztery drużyny: Arabia Saudyjska (czyli białostockie Auto Team), Brazylia (FC Bojary z Białegostoku), Argentyna (Cool Taxi, także z Białegostoku) oraz Urugwaj (LZS Choroszcz).

W półfinałach Arabia Saudysjka przegrała z Brazylią 0:2, a Urugwaj ograł Argentynę 3:2. W meczu o trzecie miejsce zwyciężyła po dogrywce Arabia Saudyjska 2:1, a w finale Urugwaj pokonał Brazylię 2:1.

Wszystkie nagrody indywidualne przypadły graczom z Urugwaju, czyli z Choroszczy. I tak Jakuba Szumkowskiego uznano najlepszym bramkarzem, a Marcin Jaromiński został najlepszym strzelcem i najlepszym zawodnikiem turnieju.