Crazy Frogs Mistrzem Gminy w Siatkówce!

IMG_20150321_142119

Crazy Frogs – Mistrz Gminy w Siatkówce

W sobotę 21 marca hala sportowa Zespołu Szkół w Choroszczy była miejscem zmagań o tytuł Mistrza Gminy w Siatkówce Mężczyzn. Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn, które zagrały systemem “brazylijskim” gdzie dopiero druga porażka eliminowała z gry. Mecze fazy wstępnej grano jako pojedynki jednosetowe do 25 punktów. Jako pierwsze z rywalizacji odpadły “Ogniste ptaki”, tuż potem “Lambada Choroszcz” i “M-GCKiS”. W walce o medale zostały więc cztery drużyny. Do półfinałów bez porażki awansowały “Crazy Frogs” i “W każdym wieku”, a z drugiej drabinki mające po jednej porażce na koncie: “LZS Korona Choroszcz” i “Szarańcza”. Mecze 1/2 finału trwały już dłużej – do finału wchodziła drużyna, która wygrała dwa sety do 15-stu punktów. W pierwszym pojedynku zagrały drużyny “W każdym wieku” i “Szarańcza” – górą byli Ci drudzy którzy wygrali 2-1 (16-14, 9-15, 15-12). W drugim półfinale zmierzyły się “Crazy Frogs” i “LZS Korona Choroszcz” – tutaj dwa sety wystarczyły aby “Crazy Frogs” zameldowało się w finale (oba wygrane 15-11). Tak więc w meczu o III miejsce spotkały się “Szarańcza” Damiana Jaworowskiego i “W każdym wieku” Janusza Sidorowicza, w której grał m.in. Sekretarz Gminy Mirosław Zalewski. Pierwszego seta 15-11 wygrała “Szarańcza”, drugiego także ale “W każdym wieku” obroniło aż 6 piłek meczowych i dopiero siódma dała zwycięstwo 15-13 – tak więc mieliśmy już brązowego medalistę i można było przystąpić do najważniejszego meczu turnieju. Mecz finałowy rozegrano już na “standardowych” zasadach – do trzech wygranych setów do 25 punktów. Faworytem wydawało się “Crazy Frogs”, które nie przegrało żadnego meczu i to się potwierdziło w meczu finałowym. Co prawda “Szarańcza” postawiła twarde warunki – szczególnie w trzech pierwszych setach. Pierwszy i drugi wygrało “Crazy Frogs” 25-21 i 25-18 – w trzecim lepsza była “Szarańcza” wygrywając po niezwykle zaciętej walce 28-26, ale w czwartym i jak się okazało ostatnim secie “Szalone Żaby” rozgromiły rywali 25-7 i zostały Mistrzem Gminy Choroszcz w Siatkówce Mężczyzn. Po zakończeniu meczu finałowego przystąpiono do wręczenia pamiątkowych dyplomów, medali i pucharu. Wręczyli je pracownicy M-GCKiS Wojciech Błaszko i Adam Kamieński. Sędzią zawodów był Mariusz Łapiński, który zobligowany został do wyboru najlepszego zawodnika turnieju. Został nim decyzją sędziego kapitan “Crazy Frogs” Rafał Lenczewski. Zdobywają złote medale “Crazy Frogs” wywalczyło przepustki do reprezentowania naszej gminy na “Turnieju Wojewódzkim LZS”, który zostanie rozegrany 18 kwietnia w Białowieży. Jako, że reprezentacja może liczyć max. 12 osób kapitan Rafał Lenczewski ma prawo uzupełnić swoją kadrę o zawodników z innych drużyn, które wzięły udział w sobotnim turnieju. Dziękujemy wszystkim drużynom za udział i zapraszamy do kolejnych zmagań, które w przyszłości zostaną zorganizowane przez M-GCKiS. W tym miejscu prosimy także o zgłaszanie swoich pomysłów na imprezy sportowo-rekreacyjne. Postaramy się je zrealizować!