37. Dni Choroszczy przed nami!


Przed nami wielkie święto miasta Choroszcz. 7-10 czerwca 2018 r. odbędą się 37. Dni Choroszczy! W programie wiele ciekawych wydarzeń, koncertów, spotkań. Wszystko rozegra się w przestrzeni miejskiej. Z pewnością będzie to niezapomniany czas, obfitujący w pozytywne emocje i niezwykłe wrażenia. Uchylamy rąbka tajemnicy i już dziś możemy ogłosić, że jedną z gwiazd występujących podczas tegorocznych Dni Choroszczy będzie Zenon Martyniuk z Zespołem Akcent!

Program Dni Choroszczy:

7.06. (czwartek)

Wydarzenie towarzyszące:
7.06. (czwartek) godz. 9:00 “Przystanek z książką” – aula M-GCKiS
To czwarta edycja spotkania bibliotecznego organizowanego przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, Miejską Bibliotekę Publiczną w Choroszczy oraz Wydawnictwo NIKO.
W programie przewidziano dwa bloki:
spotkanie z Wiolettą Piasecką, autorką książek dla dzieci, pod hasłem: „100 lat temu…”
„Pan Balonik zaprasza do biblioteki” – wystąpienie Małgorzaty Rokickiej-Szymańskiej (przedstawicielki Książnicy Podlaskiej)

INAUGURACJA

7.06. (czwartek) godz. 17:00 Wernisaż wystawy z okazji 25lecia M-GCKiS w Choroszczy – plac przed Centrum Kultury,

Wielkoformatowa wystawa plenerowa to okazja do obejrzenia archiwalnych zdjęć z dwudziestopięcioletniej historii Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Fotografie pochodzą z kronik naszej instytucji. Możemy na nich zobaczyć jak zmieniało się Centrum na przełomie lat. Zobaczymy obrazy przedstawiające m. in. minione Jarmarki Dominikańskie w Choroszczy, koncerty, spotkania i obchody Dni Choroszczy.

 

logo 25 lat mgckis

Parada ulicami miasta do Muzeum Wnętrz Pałacowych

oktoberfest-819706_960_720

Po wernisażu wystawy plenerowej odbędzie się parada ulicami miasta z placu Z. Brodowicza do Muzeum Wnętrz Pałacowych. Wspólny przemarsz to okazja do integracji i rozpoczęcia świętowania. To wyraz utożsamienia się i przynależności mieszkańców z miastem i gminą Choroszcz. Podczas przemarszu uczestnicy otrzymają mały słodki poczęstunek.
godz. 18:00 wykład historyczny Waldemara Malewicza – Muzeum Wnętrz PałacowychDSC_0100

 

8.06. (piątek)

KONCERT GŁÓWNY

Teren parku Muzeum Wnętrz Pałacowych

godz.16:00 animacje rodzinne

Imprezę plenerową z okazji Dni Choroszczy rozpoczniemy o 16:00. W parku przy Muzeum Wnętrz Pałacowych będą czekały atrakcje dla dzieci (animacje, zabawy na świeżym powietrzu), a trochę starszą młodzież z pewnością ucieszy wizyta w wesołym miasteczku! Dla głodnych niesamowitych, plenerowych smaków będzie czekał ogródek gastronomiczny, a w strefie handlowej można będzie nabyć oryginalne smakołyki oraz cieszące oko gadżety.

fairground-1149626_960_720

 

godz. 17:30 oficjalne otwarcie imprezy plenerowej
godz. 17:45 koncert Rytmów Czasu 

Rytmy Czasu to zespół prowadzony przez Jerzego Tomzika. Młodzi ludzie otworzą koncert plenerowy prezentując piosenki ze swojego repertuaru. Wysoki poziom artystyczny, jaki prezentują wokaliści oraz niezwykłe aranżacje znanych piosenek estradowych zachwycą miłośników muzyki i dostarczą rozrywki wszystkim gościom.

Rytmy Czasu

godz. 19:00 koncert zespołu Akcent

Zespół Akcent króluje na polskiej scenie disco polo od wielu lat. Formacja powstała w 1989 roku i od blisko trzydziestu lat ich nagrania nie schodzą z czołówek list przebojów. W repertuarze zespołu Akcent są hity takie jak: “Moja gwiazda”, “Pszczółka Maja”, czy “Przez twe oczy zielone”. Teledysk do tego utworu ma ponad 147 milionów wyświetleń na popularnym portalu społecznościowym. Zenon Martyniuk, lider zespołu, jest niekwestionowanym królem polskiego disco polo.

FOTO_05
godz. 20:00 koncert zespołu Forti

Zespół Forti wystąpi po raz kolejny przed choroską publicznością. Jest gwarancją świetnej muzyki, a piosenki formacji nucone są długo po koncercie, szczególnie… w piątek, weekendu początek! Bartek i Mariusz wraz z tancerkami zaserwują publiczności solidną dawkę najbardziej rytmicznej i tanecznej muzyki!

DSC_0144

godz. 20:45 koncert zespołu Junior

Support Gwiazdy tegorocznych XXXVII Dni Choroszczy. Zespół pochodzi z Choroszczy, a na polskiej scenie disco polo jest już od niemal dwudziestu lat. Debiutancka kaseta – “Zakręcone lato” zawiera przeboje takie jak “Nic o tobie nie wiem”, “Zdjęcia”. Podczas koncertu rozgrzeje publiczność w rytmach disco. Nie zabraknie najnowszych brzmień, m. in. piosenki “Cukierkowe usta”, którego premiera teledysku odbyła się kilkanaście dni temu.

P1030309
godz. 21:30 dyskoteka pod gwiazdami Dj Sawik

Długo wyczekiwaną przez mieszkańców potańcówkę poprowadzi pochodzący z Choroszczy DJ Sawik. Rozkręci super imprezę pod gwiazdami! Będziemy bawić się przy najlepszych polskich i zagranicznych piosenkach do późnych godzin wieczornych. Różnorodność rytmów porwie do dobrej zabawy miłośników tańca.

26994000_213189922577252_3355104506470748252_n

9.06. (sobota)

7:00 Rodzinny Turniej Wędkarski o Puchar Burmistrza Choroszczy – Kominowe Bajoro (zapisy u organizatora – Koło Wędkarskie Amur, zawodnicy spotykają się na miejscu zawodów o 6:30)

Koło Wędkarskie Amur z Choroszczy zaprasza całe rodziny do wspólnych zawodów wędkarskich o Puchar Burmistrza Choroszczy. Rozegrane zostaną na odnowionym akwenie, zwanym Kominowym Bajorem. Uczestników zapraszamy od 6:30 na miejską plażę, początek zawodów o 7:00. Przewidywany koniec pierwszego połowu – 10:00, druga tura w godz. 10:00-13:00. Zapisy u organizatora.

_DSC0207

godz. 18:00 – 21:00 Potańcówka Międzypokoleniowa – plac przed Centrum Kultury

Wspólna zabawa w niezwykłym klimacie to nie lada gratka dla miłośników różnego rodzaju tańców, w tym również tańców ludowych. Oprócz znanych i lubianych szlagierów zatańczymy także oberka, potupiemy kujawiaka, zakręcimy się w rytmach polki. Starannie wyselekcjonowaną dawkę muzyki przygotuje specjalistka, antropolożka kultury i znawczyni nawet najtrudniejszych kroków tańców ludowych: Anna Kulikowska! Potańcówka to jedyna okazja, by podziwiać instruktorkę Centrum Kultury w roli didżejki międzypokoleniowej potańcówki!

DSCF5164

10.06 (niedziela) Kominowe Bajoro

godz. 16:00 słuchowisko bajkowe dla rodzin na kocykach

Zła susza nastała w Karzełkowie. Król Pyszałek zasmucony niepewnym losem poddanych szuka śmiałka, który rozwiąże problem. Zgłasza się Łapciuś, który ma pomysł na uratowanie krainy. Do wysłuchania słuchowiska “W Karzełkowie” zapraszamy całe rodziny. Plażowa atmosfera i wypoczynek na leżakach sprawi, że przeniesiemy się w baśniowy świat krasnali. Bajka zostanie odtworzona z płyty winylowej, a po słuchowisku odbędą się warsztaty.

R-3209331-1459027707-6429.jpeg
godz. 17:30 biesiada przy ognisku

Finalizujące Dni Choroszczy Ognisko to okazja do wspólnego spędzenia czasu przy ognisku. Będą towarzyszyły nam biesiadne piosenki grane przez akordeonistę. Będzie można śpiewać! Każdy uczestnik otrzyma specjalny śpiewnik. Zapewnimy też poczęstunek – miłośnicy kiełbasek z ogniska będą mogli upiec je sobie i bliskim.

campfire-984020_960_720

Zapraszamy serdecznie!

Dofinansowano z budżetu Gminy Choroszcz oraz ze Środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień na terenie gminy Choroszcz.

Impreza pod patronatem honorowym Burmistrza Choroszczy

Choroszcz herb + logo CMYK

830 odsłon