XIX Podlaskie Warsztaty Piosenki


Od 16 sierpnia 2016 w VI Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku odbywają się XIX Podlaskie Warsztaty Piosenki organizowane przez Białostockie Studio Piosenki Jerzego Tomzika. Cykl spotkań zaowocuje koncertem finałowym, który będzie miał miejsce 28 sierpnia w białostockich Spodkach.

XIX Podlaskie Warsztaty Piosenki to okazja dla młodych, uzdolnionych, by pod okiem profesjonalistów rozwijać swoje talenty. Organizator warsztatów, pan Jerzy Tomzik, od lat nie ma sobie równych w kształceniu młodych wokalistów. W tym roku do współpracy zaprosił między innymi profesora Cezarego Szyfmana. Zebrana grupa 24 utalentowanych przedstawicielek płci pięknej każdego dnia spotyka się w budynku białostockiego liceum, by poświęcić swój czas na rozwijanie pasji. Zajęcia uczą nie tylko interpretacji tekstu, prawidłowego oddechu, czy emisji głosu, ale też dają możliwość obycia ze sceną i prawidłowego posługiwania się nagłośnieniem.DSC_0160

DSC_0173

W warsztatach uczestniczy aż sześć dziewcząt pochodzących z gminy Choroszcz. W roku szkolnym dziewczęta śpiewają w zespole Rytmy Czasu, który funkcjonuje przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, a prowadzony jest przez pana Jerzego Tomzika. XIX Podlaskie Warsztaty Piosenki z pewnością zaowocują jeszcze lepszym rozwojem artystycznym młodych mieszkanek gminy. Dziewczęta od dawna wspaniale reprezentują nas na wielu prestiżowych koncertach wraz z zespołem Rytmy Czasu, czego życzymy wszystkim naszym muzykom.

Warsztaty zakończą się koncertem finałowym w białostockich Spodkach, 28 sierpnia (niedziela). Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa!

DSC_0176

DSC_0177

teks i foto: KG/M-GCKiS

43 odsłon