Filmowe Podlasie Atakuje! Reaktywacja- pokaz filmowy w Choroszczy


Filmowe Podlasie atakuje! Reaktywacja to pokaz najlepszych filmów krótkometrażowych z Podlasia zgłoszonych do przeglądu organizowanego przez Białostocki Ośrodek Kultury. Już 29 września będziecie mogli zobaczyć je w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

29 września o godz. 19:00 w Galerii M-GCKiS zostaną wyświetlone najlepsze filmy wydane na DVD Filmowe Podlasie Atakuje! Reaktywacja zgłoszone do jesiennego przeglądu w 2015. Będziemy mogli zobaczyć prawdziwe perełki, laureatów wielu nagród i wyróżnień na rozmaitych festiwalach.

Pokaz to 10 filmów, wśród których znalazły się dokumenty (Kiedy będę ptakiem Moniki Pawluczuk, Gry Bartka Tryzny i Moniki Stpiczyńskiej, Krańce świata: Człowiek Ryba kolektywu Podlasie Makes Me Happy), animacje (Do serca twego Ewy Borysiewicz), czy klipy muzyczne w reżyserii duetu Kijek/Adamski.

do serca twego

E. Borysiewicz, “Do serca twego”

Różnorodność gatunków i formy filmów to gwarancja, że każdy widz znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od wieku, upodobań, czy przekonań Filmowe Podlasie Atakuje! Reaktywacja zadba o to, by każdy z nas doświadczył niepowtarzalności regionu. Wraz z twórcami z Podlasia odkryjemy nieznane lądy, poznamy nowe kultury, a także odświeżymy te, które są blisko nas, a nadal potrafią zadziwiać. Zapraszamy na podróż przez Podlasie z najlepszymi twórcami regionu!

 

gra

B. Tryzna, M. Stpiczyńska, “Gry”

Heaven 1

Krzysztof Raczkowski, “Heaven”

Kiedy będę ptakiem 1

M. Pawluczuk, “Kiedy będę ptakiem”

Krańce Świata Człowiek Ryba 2

Podlasie Makes Me Happy, “Krańce Świata: Człowiek Ryba”

98 odsłon