Magiczna podróż na Dni Otwarte Teatru


Teatry owiany jest wieloma tajemnicami. Czaruje widzów spektaklami, strojami, scenografiami. Potrafi zaskakiwać zwrotami akcji, wprowadza w nastrój wyjątkową muzyką. 17 kwietnia 2018 roku grupa mieszkańców Choroszczy wybrała się w magiczną podróż do Teatru Dramatycznego w Białymstoku, który tego dnia odkrywał swoje tajemnice widzom w każdym wieku!Spod Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy wyruszyła grupa ponad trzydziestu osób w różnym wieku. Wiele miejsc w autokarze zajmowały dzieci, co jest dużym powodem do zadowolenia! Do Białegostoku dotarliśmy punktualnie. Ilość zainteresowanych zwiedzaniem teatru zaskoczyła wszystkich i po blisko pół godzinnym oczekiwaniu weszliśmy do środka, gdzie czekały liczne atrakcje.

Podczas dnia otwartego widzowie mogli zwiedzić teatr, przymierzyć prawdziwe kostiumy teatralne, uczestniczyć w czytaniu baśni “W pustyni i w puszczy”. Zostały pokazane fragmenty spektakli dla dorosłych “Leon i Matylda” oraz “Kogut w rosole”, który swoją premierę miał dzień wcześniej.

Zwiedzanie teatru odsłoniło kulisy tworzenia spektaklu. Zwiedzający na własne oczy mogli zobaczyć jak wielki sztab ludzi pracuje nad produkcją jednego wydarzenia kulturalnego! Efekt końcowy, który przedstawiany jest widowni to praca m. in. reżysera scenografa, muzyka, kompozytora, akustyka, oświetleniowca, choreografa, pracowników działów promocji i obsługi widowni, aktorów, czy pracowników gospodarczych. Rola tych ostatnich jest często niedoceniana, a dzięki wizycie w spektaklu przekonaliśmy się, że budowa scenografii potrafi zajmować nawet kilka dni.

Wycieczka do Teatru Dramatycznego była połączeniem poszerzania wiedzy na temat teatru z dobrą zabawą. Przebierankom w kostiumy teatralne chyba nie oparł się żaden gość! Można było na chwilę stać się Muminkiem, elfem, rycerzem, królową, a jedynym ograniczeniem w kreacji wizerunku scenicznego była wyobraźnia.

Dziękujemy serdecznie Burmistrzowi i Urzędowi Miejskiemu w Choroszczy, który zapewnił bezpłatny przejazd. Dziękujemy Teatrowi Dramatycznemu za otwarcie swych drzwi zwiedzającym. Wizyta odbyła się w ramach akcji Dotknij Teatru.