Warsztaty z makramy z Podlaskim Instytutem Kultury


Dzięki uprzejmości Podlaskiego Instytutu Kultury serdecznie zapraszamy młodzież w wieku od 16 do 25 roku życia na bezpłatne warsztaty z makramy w ramach programu Bardzo Młoda Kultura, realizowanego wspólnie z Narodowym Centrum Kultury w województwie podlaskim. 

Odbędą się one pod okiem instuktorki – Krystyny Kunickiej już 10 października o g. 16:00 w murach Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Na warsztaty obowiązują zapisy (do 5.10) pod nr. 85 719 14 31.

Więcej o makramie

Jest to technika tworzenia dekoracji i biżuterii, która szturmem zdobywa serca architektów wnętrz, projektantów i rękodzielników. To artystyczne wiązanie sznurków bez użycia igieł, drutów lub szydełka i tworzenie w ten sposób unikatowych kompozycji do wnętrz, także o charakterze użytkowym.

Krystyna Kunicka

Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu i Wydziału Wychowania Plastycznego Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu, dyplom z malarstwa w 1989 r. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa. Obecnie pracuje jako kierownik Działu Sztuk Plastycznych Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku. Realizator, pomysłodawca i koordynator wielu projektów z zakresu plastyki i animacji kulturalnej oraz kultywujących tradycje rękodzieła ludowego. Uczestnik Interdyscyplinarnych Warsztatów organizowanych przez Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Grupę Partner. Ma doświadczenie w pracy pedagogicznej w szkole, gdzie pracowała jako nauczyciel plastyki, rękodzieła. Prowadziła i organizowała różne kursy dla instruktorów i nauczycieli z zakresu plastyki i sztuki ludowej. Organizowała wystawy upowszechniające sztukę profesjonalną, amatorską i ludową. Brała udział w tworzeniu i pracowała w Zarządzie Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury w Białymstoku. Prowadziła zajęcia z zakresu rękodzieła i plastyki na dwuletnim Kursie Instruktorskim Arteterapia – specjalizacja plastyczna oraz na Instruktorskim Kursie Kwalifikacyjnym z dziedziny arteterapii i socjoterapii.

232 odsłon