Kulturalne podróże z Centrum Kultury


Być może lekko zapomniany, a funkcjonujący kilka lat temu w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy Klub Turysty Kulturalnego, wznawia swoje działania – wzbogacony o nowe pomysły! Jeśli jesteś miłośnikiem teatru, muzyki czy sztuki, nie przegap okazji dołączenia do klubu i doświadczenia niezapomnianych wyjazdów kulturalnych. W ramach inicjatywy i we współpracy z instytucjami kultury i turystyki planować będziemy wspólne podróże mające na celu zapoznawanie się z przyrodą, folklorem i sztuką, zarówno do bliskich Choroszczy podlaskich instytucji, jak również tych poza granicami województwa podlaskiego.

Na pierwszy wyjazd zapraszamy już 21 października. Wspólnie wyruszymy do Białostockiego Teatru Lalek, gdzie wystawiana jest „Zemsta” Aleksandra Fredry. Jak zapewniają recenzenci: Ta napisana w 1830 roku komedia wciąż pozostaje równie aktualna. Dziś może jeszcze bardziej niż kiedykolwiek obnaża nasze wady, przywary, małostki i śmieszności. Reżyser Paweł Aigner serwuje nam mieszankę wybuchową: brawurowe sceny walki, romantyczne uniesienia, barwnych bohaterów z krwi i kości.

Spektakl odbędzie się o godz. 18:00, a przed jego rozpoczęciem wspólnie zajrzymy do  Piwnicy Lalek, gdzie spotkamy tych wszystkich bohaterów, którzy wystąpili w repertuarze Białostockiego Teatru Lalek. Najstarsze lalki pochodzą z lat 60. XX wieku. Nie brakuje tam kostiumów i całych fragmentów dekoracji, które niejednego widza przeniosą w świat przeszłości. To istny labirynt, po którym można krążyć, oddawać się wspomnieniom, ale też rozkoszować się istnymi dziełami sztuki autorstwa najwybitniejszych scenografów teatru lalek drugiej połowy XX wieku i współczesności.

Koszt wyjazdu: bilet normalny 105 złotych, ulgowy 85 złotych (uczniowie, studenci, emeryci – po poświadczeniu stosowną legitymacją). W cenie zawarty jest bilet wstępu na spektakl, zwiedzanie, a także transport wraz z ubezpieczeniem oraz opieka organizatora.

Zapisy: do 10.10 br. pod numerem: 85 719 14 31 lub osobiście w biurze M-GCKiS.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

W kolejnych miesiącach zaplanowano kulturalne podróże do Teatru Narodowego w Warszawie oraz Opery i Filharmonii Podlaskiej. Szczegóły już wkrótce!365 odsłon