Wakacje w świetlicy w Konowałach


Piękne lato, a my przed upałami chłodziliśmy się i za razem intensywnie pracowaliśmy w świetlicy w Konowałach. Pierwsze dni lipca to praca nad strojami na świetlicowy pokaz mody „Eko-moda”. Lipiec to także miesiąc kuchennych specjałów. W trakcie zajęć zebraliśmy przepisy na niepowtarzalne i smakowite ciasta (m.in. z rabarbarem), ciasteczka i babeczki, pyszne drożdżówki (które skradły podniebienia niejednej osoby).
Wykorzystywaliśmy także produkty sezonowe: cukinie, ogórki, truskawki. Znaleźliśmy także patent na prostą, ale wyjątkowo smaczną pizzę. W tym czasie nikt nie wyszedł z naszej świetlicy głody!
W końcówce lipca odwiedził nas także pracownik jednego z podlaskich nadleśnictw, który opowiedział nam o pracy leśnika i o skarbach, które możemy znaleźć w lesie. Mogliśmy spróbować swoich sił także w grze na instrumencie myśliwskim – sygnałówce myśliwskiej!
Sierpień zaś to prace podczas bloku Zanimowani i poszukiwanie miejscowych legend, które następnie ilustrowaliśmy. To także czas z teatrem Małe Mi i dwa spektakle „Julek Tuwim” i „Fintiluszki”.
Zapraszamy na Dzień Ogórka w Kruszewie już 8 września, gdzie zaprezentujemy część swojej wakacyjnej pracy!