Talenty w Centrum


Koncerty, pokazy, miniturniej, wystawy, a przede wszystkim rozdanie dyplomów pełnym pasji i wrażliwości młodym ludziom. Tak zapowiada się artystyczno-sportowe podsumowanie sezonu 2023/2024 w Centrum Kultury w Choroszczy.

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, czas pożegnań i wyjazdów. Kończy się również kolejny sezon artystyczny w M-GCKiS w Choroszczy. W związku z tym już w drugiej połowie czerwca odbędzie się uroczyste podsumowanie. Przez 10 miesięcy uczniowie pod kierunkiem instruktorów przygotowywali się na to wydarzenie. Zaplanowane koncerty i pokazy artystyczne będą trwały od 20 do 22 czerwca w Choroszczy oraz 14 lipca w Klepaczach.

W czwartek, 20 czerwca o godz. 18:00 w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy odbędzie się koncert uczestników zajęć gry na pianinie. W piątek, 21 czerwca o godz. 13:00 w siedzibie M-GCKiS będzie można obserwować młodych strategów podczas miniturnieju gry w szachy. Natomiast w sobotę, 22 czerwca od godziny 14:00 na auli odbędzie się pokaz tańca i gry na ukulele, później wystawa plastyczna i lego. Wydarzeniem kończącym podsumowanie sezonu artystycznego będzie wystawa plastyczna uczniów podczas Festynu w Klepaczach 17 lipca. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Ostatni sezon rozpoczął się w drugim tygodniu września 2023 r. Przez mury Centrum Kultury przewinęło się pod 300 uczestników. Każdego popołudnia przestrzeń zabytkowego budynku wypełniona była energicznym gwarem muzyki i tańca, a także kreatywnych wyzwań z wykorzystaniem klocków i farb. Od samego początku odbywały się zajęcia muzyczne z nauki gry na pianinie pod kierunkiem Michała Szymczuka oraz taneczne pod kierunkiem Łukasza Więcka. Do grona instruktorów zajęć z muzyką w tle w październiku dołączył Lech Mazurek, który prowadził zajęcia z gry na ukulele. W duchu sportowej rywalizacji, ale również planowania strategicznego, odbywały się zajęcia z nauki gry w szachy pod kierunkiem Łukasza Stasienko, do którego w lutym dołączył Karol Talecki. Zajęcia twórcze z konstrukcji LEGO prowadził także Łukasz Więcek. Natomiast w Pracowni Sztuk Wizualnych obok Katarzyny Magdziak, która prowadziła zajęcia w Choroszczy, dołączyła Anna Charabin, tym samym rozpoczynając zajęcia plastyczne w Filii Bibliotecznej w Klepaczach. Również cały rok, ile sił w rękach i dziecięcych umysłach, pod opieką Pauliny Krysiewicz oraz wsparciu animatorów z Galerii Arsenał, pracowała Redakcja „Gazety Dzieci”. Efekty jej pracy można obejrzeć w wydanych i dostępnych w bibliotece numerach czasopisma.

W ofercie zajęć w Centrum Kultury odbywały się także zajęcia ruchowe dla dorosłych pod kierunkiem Urszuli Grabowskiej (pilates) oraz Małgorzaty Sokolińskiej (zumba). Dodatkowo w czerwcu pod kierunkiem Jakuba Ołdakowskiego uruchomione zostały zajęcia fitness w Zaczerlanach i w Barszczewie.

Wszystkim uczestnikom naszych zajęć, już teraz serdecznie dziękujemy i mówimy do zobaczenia we wrześniu, mamy nadzieję z nową energią i nowymi pomysłami w głowach!

Program:

20.06.2024 r. (Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy)

18:00 – koncert uczestników zajęć nauki gry na pianinie

21.06.2024 r. (M-GCKiS w Choroszczy)

13:00 – mini turniej uczestników zajęć gry w szachy

22.06.2024 r. (M-GCKiS w Choroszczy)

14:00 – pokaz uczestników zajęć tańca nowoczesnego oraz uczestników zajęć gry na ukulele

15:00 – wystawa uczestników zajęć Pracowni Sztuk Wizualnych w Choroszczy oraz konstruktorów pracowni LEGO

14.07.2024 r. (Filia Biblioteczna w Klepaczach – OSP Klepacze)

14:00 – wystawa uczestników Pracowni Sztuk Wizualnych w Klepaczach

120 odsłon