Spotkania przy sztaludze – wracają transmisje live


Podczas najbliższego spotkania 29 października, w czwartek o godz. 18:00 gospodyni „Spotkań przy sztaludze” Monika Tekielska-Chmielewska będzie gościła Adama Kamieńskiego, który zapozuje jej do portretu w stylu Stanisława Ignacego Witkiewicza i przedstawi rys historyczny okraszony wieloma ciekawostkami z życia artysty.

Spotkania przy sztaludze to projekt artystyczno-edukacyjny z udziałem pracowników M-GCKiS. Celem przedsięwzięcia jest przedstawienie na żywo za pośrednictwem social mediów (FB,YouTube) technik rysunkowych i malarskich oraz zapoznanie z twórczością wybranych sławnych artystów. Nie mniej ważne jest zaoferowanie naszym odbiorcom kontaktu z kulturą, edukacją artystyczną i rozrywką w czasie, gdy nie możemy spotkać się bezpośrednio. Podczas godzinnego spotkania, można będzie poznać ciekawostki z życia i twórczości Witkiewicza. Poza tym można będzie podziwiać proces powstawania portretu na wzór jego dzieł z instrukcją słowną, czyli przygotowując odpowiednio wcześniej materiały można tworzyć wraz z prowadzącą swój portret do czego serdecznie zachęcamy. Tym razem przyda się kolorowy karton i suche pastele.

Najbliższe spotkanie rozpoczyna powrót cyklu, który planujemy nadawać co miesiąc w czwartki o 18:00. Spotkania przy sztaludze wystartowały przed sezonem wakacyjnym i odbyły się dwukrotnie. Za pierwszym razem pozował dyrektor M-GCKiS Przemysław Waczyński, następnie Paulina Krysiewicz pracownica Biblioteki. Powstały kolejno – portret olejny „Stańczyk” na wzór Matejki i „Macierzyństwo” na wzór Stanisława Wyspiańskiego. Relacje z tych wydarzeń są do zobaczenia na naszym profilu FB. Serdecznie zapraszamy do śledzenia cyklu.

182 odsłon