PRAKTYKUJ W KULTURZE! – staż dla studentów


Jeśli chcesz poznać codzienną pracę animatora kultury w czasie pandemii – to ją poznasz. Jeśli chcesz tworzyć wydarzenia kulturalne – to je stworzysz! Jeśli chcesz zobaczyć jak prowadzone są social media i promocja kultury – to zobaczysz. Jeśli chcesz praktykować – to tylko w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Twoim zadaniem będzie praca w kulturze, ramię w ramię z pracownikami. Bez monotonii, kserowania, czy parzenia kaw.

Nauczysz się pracy w zespole, dowiesz się jak funkcjonuje dom kultury, jak pisać pisma, uzyskiwać zgody na organizację wydarzeń. Zdobędziesz wiele przydatnych umiejętności, np. gdzie i jak promować wydarzenia, jak się komunikować przez socjal media i skąd brać na to wszystko fundusze. W końcu, jak tworzyć wydarzenie kulturalne od podstaw. Poza prestiżowym certyfikatem zdobędziesz cenne doświadczenie zawodowe i dobry start w karierę!

Masz własny pomysł na praktyki? Chcesz się rozwijać? Super! Zgłoś się do nas! Poznasz środowisko kulturalne Województwa Podlaskiego, bo zabierzemy Cię na wizytę studyjną do innych placówek!

Czekamy na studentów trzeciego roku studiów licencjackich, studiów magisterskich, studentów studiów podyplomowych, studiów artystycznych, społecznych lub humanistycznych oraz absolwenci tych studiów, którzy nie ukończyli 30 roku życia.

Po ukończeniu otrzymasz prestiżowy certyfikat od warszawskiej instytucji, który będzie pięknie prezentował się w CV. Praktyka jest bezpłatna, inwestujesz swój czas, a w zamian otrzymasz cenne doświadczenie, którego nikt Ci nie odbierze. Nawiążesz kontakty w świecie podlaskiej kultury i poznasz środowisko. Zapraszamy!

Praktyki potrwają od 26 października do 31 marca. W tym czasie zrealizujemy 320 godzin, a ich termin dostosujemy do Twoich indywidualnych potrzeb. Aplikuj przez portal Pracuj w kulturze link do praktyk w Choroszczy: TUTAJ

Program Praktykuj w kulturze umożliwia studentom i absolwentom zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego, a organizacjom pozyskanie członków do swoich zespołów. Organizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury.

201 odsłon