Rusza nabór do programu Praktykuj w kulturze!


Instytucja ambasadorska programu Praktykuj w kulturze zaprasza do siebie na praktyki! Jeśli jesteś młodym, kochającym wyzwania i kulturę społecznikiem, który tryska pomysłami i chcesz odbyć merytoryczne i prestiżowe praktyki – zgłoś się do Centrum Kultury i Choroszczy!

Praktykuj w kulturze (dawniej Staże w instytucjach kultury) to projekt Narodowego Centrum Kultury, który umożliwia młodym studentom zdobycie cennego doświadczenia zawodowego potwierdzonego prestiżowym certyfikatem. 

Dlaczego Choroszcz? Bo jesteśmy najlepsi! Kształcimy stażystów od wielu edycji, a w ostatnich miesiącach zostaliśmy ambasadorską instytucją programu Praktykuj w kulturze. Zobaczcie film o nas, którym Narodowe Centrum Kultury zachęca do udziału w programie – klik. Dowiecie się z niego jak my podchodzimy do stażu i co Wam oferujemy.

Edycja jesienno – zimowa, do której jest nabór będzie trwała od 14 X 2019 do 31 III 2020. Zapraszamy osoby, które: 

  • chcą poszerzać wiedzę, poznawać nowych, ciekawych ludzi
  • kreatywnie podchodzą do wyzwań
  • są miłe, ciekawe świata
  • znają podstawowe programy komputerowe (np. pakiet Open Office, programy do obróbki zdjęć)

Jaki za tym stoi cel? Zdobycie możliwie najlepszych kompetencji animatora kultury. Na stażu poznasz nowych ludzi, podejmiesz wyzwania, będziesz towarzyszyć w realizacji wielu wydarzeń kulturalnych i społecznych (np. spektakli teatralnych, kabaretu Łowcy.B, obchodów patriotycznych, czy półkolonii zimowych), a także staniesz przed możliwością przeprowadzenia własnej inicjatywy. Nasze praktyki pozwolą poznać codzienną pracę animatora, wiec jeśli wahasz się nad wyborem zawodu – zgłoś się! 180 godzin praktyk to czas, kiedy może spotkać Cię wiele dobrego. 

Zgłoszenia: klik.

Zapraszamy!