Relacje z wydarzeń sportowych w ramach 36 Dni Choroszczy


36 Dni Choroszczy już się zakończyły, poniżej przedstawiamy relacje z wydarzeń sportowych zorganizowanych w ramach Dni Choroszczy: Turnieju “Retro” Piłki Nożnej, III Turnieju Strzeleckiego o Puchar Burmistrza Choroszczy, Rodzinnych Zawodów Wędkarskich o Puchar Burmistrza Choroszczy, III Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar “Jeroniczówki” i XIV Parafiady.


21 czerwca – “Retro” Turniej Piłki Nożnej

W środę 21 czerwca na Stadionie Miejskim w Choroszczy odbył się Turniej z Okazji 70-lecia piłki nożnej w Choroszczy zorganizowany przez Jacka Dąbrowskiego z LZS Choroszcz przy wparciu M-GCKiS.  Na trybunach było wielu zawodników, którzy przed kilkudziesięciu laty występowali w dawnych Choroszczańskich drużynach, a także Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Trzy aktualne drużyny: LZS Choroszcz, Lambada Choroszcz i Narew Żółtki wcieliły się odpowiednio w role historycznych drużyn: LZS Gryfu Choroszcz, Unii-Związkowca Choroszcz i Narwi Żółtki. Mecze rozgrywane były “retro” sznurowaną piłką, wielu zawodników starało się odtworzyć “retro” klimat poprzez stroje – szczególnie bramkarze LZS’u i Lambady wyglądali jak wycięci ze starych czasów, niektórzy zawodnicy zahodowali specjalnie na tą okazję wąsy, a Ci którym to się nie udało przykleili sztuczne. Strój jednego z sędziów Andrzeja Krutula był z lat 80-tych co też miało swój niepowtarzalny klimat. Najważniejsza w tym turnieju była dobra zabawa ale liczył się też wynik sportowy. W pierwszym meczu Narew Żółtki pokonała 1-0 Unię-Związkowca Choroszcz, w drugim spotkaniu LZS Gryf Choroszcz zremisował z Unią-Związkowcem 2-2, a w ostatnim meczu Gryf wygrał z Narwią 2-0 i wywalczył 1 miejsce w turnieju. Na zakończenie wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a do półek z trofeami wszystkich 3 drużyn trafiły zabytkowe puchary!

fot. Marek Sokół


23 czerwca – III Turniej Strzelecki o Puchar Burmistrza Choroszczy

Standardowo jak to bywa w przypadku zawodów strzeleckich, w piątek na strzelnicy znajdującej się w Zespole Szkół w Choroszczy, która jest prowadzona przez Stowarzyszenie Pamieć i Tożsamość “Skała” przy współpracy z M-GCKiS odbyły się III zawody o Puchar Burmistrza Choroszczy. W 2015 roku zwyciężył Rafał Chojnowski, w 2016 Piotr Waczyński, a trzecią edycję wygrał po bardzo zaciętej walce Krzysztof Łazarski. Po rundzie zasadniczej trzech zawodników miało tyle samo punktów – potrzebna była więc dogrywka aby wyłonić kto zajmie które miejsce na podium. W dogrywce także było bardzo wyrównanie i zadecydował jeden lepszy strzał. W turnieju wzięło udział 19 zawodników, którzy oddali po 5 ocenianych strzałów z postawy “stojącej”. Puchary dla najlepszej trójki wręczył Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński.

Końcowa klasyfikacja: 1. Krzysztof Łazarski, 38 pkt, dogr. 27 (najl. 8), 2. Wiktor Mierzejewski, 38 pkt, dogr. 27 (najl. 7), 3. Grzegorz Bezubik, 38 pkt, dogr. 14, 4. Patrycja Malinowska, 37 pkt, 5. Andrzej Urban, 35 pkt (najl. 10)m 6. Kinga Siemieniuk, 35 pkt (najl. 8), 7. Wiesław Roszkowski, 33 pkt, 8. Grzegorz Ziembicki, 31 pkt, 9. Maria Raczkowska, 30 pkt (najl. 10), 10. Wojciech Kamieński, 30 pkt (najl. 9), 11. Karolina Ziembicka, 20 pkt (najl.9-8), 11. Maja Łazarska, 29 pkt (najl. 9-6), 13. Paulina Bezubik, 29 pkt (najl. 8), 14. Martyna Urban, 27 pkt, 15. Paweł Kamieński, 26 pkt, 16. Marek Malinowski, 24 pkt, 17. Piotr Siemieniuk, 20 pkt, 18. Tomasz Adamski, 18 pkt, 19. Wiktoria Siemieniuk, 15 pkt
fot. M-GCKiS

24 czerwca – Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Choroszcz

Jak co roku, tak i w tym nie mogło zabraknąć rodzinnych zawodów wędkarskich, które zostały przeprowadzone na “Kominowym Bajorze”. Uczestnicy i osoby kibicujące wędkarzom mogły podziwiać zakończony niedawno kolejny etap prac rewitalizacyjnych wokół zbiornika wodnego. Po kilkugodzinnych zmaganiach najlepsi okazali się: Antoni Bogdan z żoną Anną,  2 miejsce zajęli Marek Raczkowski z synem Wojtkiem, a najniższy stopień podium przypadł Jarosławowi Bielenia z żoną Krystyną. Wyróżniono także Antoniego Bogdana za złowienie największej ryby. Na zawodach obecny był Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, który ufundował nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników rybackich zmagań. Na zakończenie wszyscy posilili się przy grillu z kiełbaskami i zimnymi napojami.

fot. Tomasz Adamski


24 czerwca – III Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar “Jeroniczówki”

W tegorocznej edycji Turnieju Siatkówki Plażowej zorganizowanego przez Agroturystykę Jeroniczówka wzięło udział 5 par zawodników i zawodniczek. Każdy okazał się wygrany – nikt nie odszedł bez nagrody ufundowanej przez właścicieli obiektu. Najlepsi otrzymali ponadto medale i puchary.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach: Filip Roszkowski oraz Daniel Bartoszewicz (męska), Monika Wierciszewska oraz Klaudia Kuchlewska (damska), Edyta i Piotr Siemieniuk (mix). Gratulujemy najlepszym!

fot. Jeroniczówka


28 czerwca – XIV Parafiada

Ostatnią imprezą towarzyszącą Dniom Choroszczy była Parafiada w piłce nożnej zorganizowana przez Akcję Katolicką. W turnieju rozgrywanym na choroszczańskim orliku wzięły udział 4 drużyny: Żelbeton, Czarna Rozpacz Żółki, OldBoys i Cementy. Każda drużyna rozegrała po 3 mecze, a najlepsze okazały się Cementy, a ich zawodnik Daniel Garbowski wywalczył tytuł króla strzelców.  Sędzią jak zwykle podczas parafiadowych zmagań był Andrzej Krutul.

Komplet wyników: Czarna Rozpacz Żółki – Żelbeton 4-1, Cementy – Żelbeton 8-0, Żelbeton – Oldboje 1-3, Oldboje – Czarna Rozpacz Żółtki 2-0, Oldobje – Cementy 2-6, Czarna Rozpacz Żółki – Cementy 4-4
Tabela:
1. Cementy, 7 pkt, 18-6
2. Oldboje, 6 pkt, 7-7
3. Czarna Rozpacz Żółtki, 4 pkt, 10-7
4. Żelbeton, 0 pkt, 2-15
Klasyfikacja strzelców: 
7 – Daniel Garbowski (Cem), 4 – Damian Mojsak (Cem), 3 – Rafał Fiesiak (CzR), 3 – Sławomir Niemyjski (Old), 2 – Marcin Jaromiński (Cem), 2 – Kewin Kajewski (Cem), 1 – Bartosz Kunikowski (CzR), Mateusz Garbowski (CzR), Mateusz Sadowski (CzR), Michał Cholewski (Żel), Łukasz Popławski (Cem), Adam Parczyński (Cem), Michał Tołoczko (Żel), Adam Majdański (Old), Stanisław Więckowski (Old), Tadeusz Szczesiul (Old), Artur Matejczuk (Old)
fot. Tomasz Adamski
122 odsłon