Radość i uśmiech w Choroszczy z okazji Dnia Dziecka


Krasnal w krzywej czapce, gigantyczne bańki mydlane, bajkowa kolejka, barwne dmuchańce i słodkości – takie, a także inne ciekawe atrakcje przyciągnęły na Błonia Jana Pawła II najmłodsze pociechy z Gminy Choroszcz.

W minioną niedzielę – 2 czerwca,  Błonia Jana Pawła II w Choroszczy dzięki obchodom Dnia Dziecka zamieniły się w kolorowy plac zabaw pełen radości i uśmiechów. Bogaty program atrakcji i piękna pogoda przyciągnęły liczne rodziny, które wspólnie spędzały ten wyjątkowy czas na świeżym powietrzu.

Wydarzenie rozpoczęły występy najmłodszych z gminy Choroszcz. Mali artyści z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II, z grupy Pszczółki i zerówki ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy zaprezentowali specjalnie przygotowane na tę okazję piosenki i wierszyki. Zaraz po bloku artystycznym, jak machina ruszyły wszystkie inne atrakcje, a wśród nich znalazły się m.in. urozmaicone animacje prowadzone przez profesjonalnych animatorów, mobilna biblioteka, której towarzyszył „Krasnal w Krzywej Czapce” – ambasador akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”, kreatywne warsztaty plastyczne, pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej w Choroszczy, słodka wata cukrowa i pachnący popcorn, a także tradycyjnie już – bajkowa kolejka, która przemieszczała się ulicami Choroszczy.

Dzień Dziecka na Błoniach Jana Pawła II w Choroszczy to wyjątkowe wydarzenie, które co roku przynosi radość i uśmiech najmłodszym mieszkańcom miasta. Już teraz czekamy na kolejną edycję tego wspaniałego święta!

Organizatorami tegorocznego Dnia Dziecka w Choroszczy byli: Gmina Choroszcz – Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika.

232 odsłon