Poznaj ofertę zajęć 2018/2019 w M-GCKiS


Oferta zajęć w sezonie 2018/19

Od września uczniowie rozpoczynają naukę w szkołach, a w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu rozpoczyna się sezon edukacji artystycznej i sportowej.

Dla wszystkich zainteresowanych osobistym rozwojem poprzez sztukę i sport przygotowaliśmy bogatą ofertę zajęć w grupach wiekowych i wielopokoleniowych. Poza zajęciami, które wpisały się już na stałe w nasz program pojawiają się nowe propozycje, a wśród nich: nauka gry na gitarze, pianinie, zajęcia plastyczne rysunku i malarstwa, pakiet zajęć fitness i taniec nowoczesny. Pragniemy stale rozbudowywać ofertę i podnosić jej standard w oparciu o potrzeby mieszkańców naszej gminy. Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy finansowane jest w większości z dotacji gminy, dzięki czemu ceny zajęć nadal mogą być kilkakrotnie niższe niż w sąsiednim Białymstoku. Przy czym warto nadmienić, że poziom zajęć i wykwalifikowanie naszej kadry niczym nie odbiega od innych dobrych ośrodków kultury.

W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa specjalne pakiety promocyjnych cen za udział w kilku różnych zajęciach w tygodniu. Szczegóły w poniższych opisach. Ponadto Centrum Kultury i Sportu honoruje Kartę Dużej Rodziny (20% zniżki).

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższą ofertą i do zobaczenia na zajęciach!

Zespół M-GCKiS

EDUKACJA ARTYSTYCZNO-KULTURALNA

NAUKA GRY NA PIANINIE
Nauka gry na instrumencie od podstaw. Teoria oraz zasady muzyki. Kursanci corocznie koncertują w Muzeum Wnętrz Pałacowych. Zajęcia pozalekcyjne prowadzi Michał Szymczuk wykwalifikowany instruktor z wieloletnim doświadczeniem. Lekcje są płatne 120 zł/mc. Umawiane są indywidualnie z instruktorem.
pianino
NAUKA GRY NA INSTRUMENTACH: GITARZE KLASYCZNEJ I PERKUSJI

Program zajęć będzie indywidualnie dobierany do umiejętności, wieku ucznia oraz jego muzycznego gustu i temperamentu. Lekcja trwa 45 minut (4 lekcje w miesiącu). Cena 120 zł/ miesiąc. Zajęcia prowadzi Pan Jacek Bartnicki.
gitara
TANIEC NOWOCZESNY
Kompilacja wielu stylów tanecznych charakteryzująca się dynamiką i różnorodnością. Podczas zajęć będzie możliwość rozwijania takich styli tanecznych jak: hip hop, locking, b-boying, jazz, a także podstawy akrobatyki. Zajęcia odbywać się będą we wtorki i piątki w godz. 16:30-17:15 grupa najmłodsza, 17:15-18:15 grupa do 10 lat, 18:15-19:45 grupa powyżej 10 lat. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana instruktorka Julia Kaczorowska. Odpłatność za zajęcia 30 zł/mc (dzieci 5-9 lat), 35 zł/mc (wiek 10+). Zajęcia rozpoczynają się od 11 września 2018 roku.taniec nowo
TANIEC TOWARZYSKI – Zajęcia dla dzieci
Jeżeli chcesz się świetnie bawić, spędzać czas wolny w super atmosferze, poznając tajniki tańca towarzyskiego te zajęcia są właśnie dla Ciebie !
Oprócz poznawania nowych kroków tanecznych, zdobędziesz też wielu przyjaciół !
 Taniec towarzyski daje możliwość spełniania się zarówno w sferze sportowej jak i artystycznej !
 Już w grudniu dzieci będą miały okazję pokazania swoich umiejętności na Mikołajkowym Przeglądzie Tańca w Choroszczy !!!
 Zajęcia poprowadzą: Karolina Poniatowicz oraz Dariusz Jabłoński – dyplomowani instruktorzy tańca z wieloletnim doświadczeniem pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Wielokrotni i aktualni Mistrzowie Okręgu Podlaskiego w tańcach latynoamerykańskich oraz Wielokrotni Mistrzowie Polski Formacji Tanecznych w tańcach standardowych.
Oprócz własnych sukcesów mają też na koncie osiągnięcia w pracy trenerskiej – Mistrzowie i vice – Mistrzowie Okręgu Podlaskiego w kategoriach juniorskich oraz Mistrzowie i vice – Mistrzowie Polski Formacji Tanecznych.
Koszt to 40 zł za miesiąc nauki. Zajęcia odbywają się we wtorki i środy: godz. 16:30 grupa początkująca, 17:30 grupa zaawansowana. Pierwsze zajęcia odbędą się 11 września. 
taniec
“LADIES LATINO ” – Zajęcia tylko dla pań !!!
 
Zapraszamy wszystkie kobietki , które chciałyby poczuć latynoamerykańskie rytmy (cha cha, rumba, samba, salsa i wiele wiele innych ) .
Zapewniamy:
 – Dużo ruchu w świetnej atmosferze !
 – Poznanie wielu ciekawych kroków tanecznych !
 – Zapomnienie o codziennych problemach !
 – Utrzymanie ciała w świetnej formie !
 
 Zajęcia poprowadzi Karolina Poniatowicz – Wielokrotna i aktualna Mistrzyni Okręgu Podlaskiego w tańcach latynoamerykańskich oraz Wielokrotna Mistrzyni Polski Formacji Tanecznych w tańcach standardowych.
Pierwsze, bezpłatne zajęcia odbędą się 26 września o 18:30. Cena za miesięczne uczestnictwo od października 2018 wynosi 35 zł.
tanieclatino
 
PLASTYKA DLA MŁODSZYCH i STARSZYCH DZIECI DZIECI 
Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku od 6 do 8 (grupa młodsza) i starszych (9-11) lat są świetną okazją do nieskrępowanej ekspresji twórczej w różnych technikach plastycznych oraz do tworzenia nietypowych dzieł za pomocą niekonwencjonalnych materiałów.
Prowadzenie: Anna Kulikowska. Obowiązują zapisy.
Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek: grupa młodsza godz. 16:00, grupa starsza 17:00. 
Zajęcia ruszają w październiku.
Cena: 35 zł/mc
KLUB FOTOGRAFICZNO – FILMOWY “SOCZEWKA”
Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 10 – 13 lat na zajęcia Klubu “Soczewka”. Podczas zajęć będziemy uczyć się przez zabawę. Robić eksperymenty i wystawy. Tworzyć i malować… światłem! Będziemy organizować plenery fotograficzne, robić sesje zdjęciowe wcielając się w wyjątkowe postacie. Zmierzymy się również z tworzeniem filmów zarówno dokumentalnych jak i fabularnych. Jednym zdaniem spędzimy czas w maksymalnie kreatywny sposób.
Prowadzenie: Karolina Gołębiewska
Zajęcia odbywać się będą w środy w godz. 16:30 – 18:00. Pierwsze zajęcia 3 października 2018 roku.
Zapisy w biurze Centrum Kultury lub pod nr telefonu: 725-357-788.
Cena: 20 zł za miesiąc. 
lens-3046269_960_720
ZAJĘCIA TEATRALNE
Zapraszamy młodych aktorów, reżyserów, scenografów i teatrofilów na zajęcia teatralne dla dzieci! Podczas cotygodniowych spotkań będziemy ćwiczyć dykcję i ruch sceniczny, układać niesamowite historie, opowiadać bajki i baśnie, a także wystawiać spektakle. Zapraszamy dzieci w wieku 7 – 12 lat na warsztaty teatralne, podczas których rozwiniemy swoje talenty. 
Prowadzenie: Karolina Gołębiewska
Zajęcia odbywać się będą we wtorki w godz. 16:30 – 18:00. Pierwsze zajęcia 2 października 2018 roku. 
Zapisy w biurze Centrum lub pod nr telefonu 725-357-788.
Cena: 20 zł/mc
marionette-1882997_960_720

RYTMY CZASU / RHYTM OF TIME

Pod dyrekcją Jerzego Tomzika. W jego skład wchodzą dzieci, młodzież oraz osoby dojrzałe. Chórzyści dwa razy w tygodniu uczą się podstaw śpiewu oraz właściwej prezencji na scenie. Wykonują repertuar głównie rozrywkowy – zarówno klasykę, jak i mniej znane utwory. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zespół regularnie koncertuje i nagrywa płyty. Zajęcia dla grupy młodszej odbywają się we wtorki i w piątki od 17:00, a dla grupy starszej we wtorki i piątki od 19:00.

tomzik

BALET

Zajęcia baletowe odbywają się w czwartki w dwóch grupach wiekowych:

17:00 – 18:00 – grupa młodsza (5-7 lat)

18:00 – 19:00 – grupa starsza (7+)

Zajęcia baletowe prowadzone są na auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Opłata za zajęcia wynosi 50 zł/mc. W przypadku posiadania Karty Dużej Rodziny – 40 zł/mc.

balet

SZACHY

Szachy mają długą tradycję w naszym Centrum Kultury. To gra, która wymaga nie lada koncetracji, rozwija i uczy. Zapraszamy na spotkania!

Ruszają 1 września
9:15 Grupa początkująca
10:00 Grupa Średnio zaawansowana
11:30 Grupa Zaawansowana

szachy

Koszt: 50 zł/mc

KLUB GIER PLANSZOWYCH I KARCIANYCH

Wszystkich miłośników gier planszowych zapraszamy do wspólnego grania. Zazwyczaj gramy w grę Munchkin, ale ponadto mamy kilka innych ciekawych pozycji w zbiorach. Jeśli chcesz miło spędzić czas odwiedź nas.

W co gramy? Gry planszowe: Gra o Tron, Munchkin Quest, Świat dysku, Osadnicy oraz inne. Gry Karciane: Munchkin (wszystkie edycje) Veto, Rok 1863, Cytadela, Chez Geek, Bang, Tak mroczny władco oraz inne. Może masz grę, ale nie masz z kim pograć? Przynieś ją do nas na spotkanie. Jeździmy również na turnieje i konwenty. W ramach klubu działa sekcja Munchkin. Zapraszamy w piątki o godz. 17:00. Prowadzi Paweł Baradyn.

20150222_025630

 

ROBOTYKA I PROGRAMOWANIE

ZAJĘCIA Z PROGRAMOWANIA I ROBOTYKI – CYFROWE DZIECIAKI
 
Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu, w każdą środę.
 
Klasy I-III    w godz. 16:30- 17:30 (60 minut) – opłata 80 zł  miesięcznie
Klasy IV-VI  w godz. 17:45-19:00 (75 minut) – opłata 100 zł miesięcznie
 
POCZĄTEK ZAJĘĆ :03.10.2018
 
Zapraszamy na BEZPŁATNE zajęcia pokazowe w środę 26.09.2018 r, 
w godz. 16:30-17:30 (klasy I-III) i 17:45-19:00 (klasy IV-VI)
 
ZAPISY tel. 609 085 707
 

 

ZAJĘCIA FITNESS

Ruszają od 3 września 

Zajęcia pod kierunkiem pani Małgosi Sokolińskiej oraz Urszuli Grabowskiej, którr swoim zaangażowaniem i energią potrafią zmotywować do ćwiczeń nawet najbardziej sceptycznych, odbywać się będą w auli M-GCKiS w godzinach popołudniowych, atrakcyjny pakiet za uczestnictwo w zajęciach.
Poniedziałek 18:30 Zdrowy Kręgosłup
19:30 aerobik

Wtorek 19:30 zumba
Środa 19:30 pilates
Czwartek 19:30 zumba

fitness

Seniorzy

Wtorek i czwartek godz. 9:00. Pierwsze zajęcia odbędą się 6 września!

Informacje wkrótce!

 

457 odsłon