Podsumowanie amatorskiej ligi dziecięcej piłki nożnej


Z inicjatywy Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy w sierpniu odbywały się rozgrywki amatorskiej ligi dziecięcej piłki nożnej. Na boisku bocznym Stadionu Miejskiego spotkały się trzy drużyny: dwie w składzie męskim (FC Pańki oraz AP Izbiszcze) i jedna dziewczęca (FC Strzelcy).

Pierwsze trzy mecze rozegrane zostały 17 sierpnia, a ich wyniki końcowe ukształtowały się następująco:

AP Izbiszcze – FC Strzelcy 13:0

AP Izbiszcze – FC Pańki 4:1

FC Pańki – FC Strzelcy 12:2.

Kolejne mecze – rewanżowe, zostały rozegrane również na boisku bocznym Stadionu Miejskiego 21 sierpnia. Tego dnia również na boisku dominowali młodzi piłkarze z Izbiszcz, wygrywając obydwa mecze (z FC Strzelcami 9:0, z FC Pańki – 4:0). W meczu drużyn FC Pańki i FC Strzelcy Panki wygrały przewagą 13 do 3 celnych strzałów na bramkę.

Najlepszym strzelcem całych rozgrywek amatorskiej ligi dziecięcej piłki nożnej organizowanej przez M-GCKiS został Adrian Sadowski z AP Izbiszcze. Jego drużyna zajęła I miejsce w klasyfikacji końcowej, zas na miejscu II uplasowała się drużyna FC Pańki, a miejsce III wywalczyły dziewczęta z drużyny FC Strzelcy.

Wręczenie pucharów, medali oraz nagród rzeczowych odbyło się 26 sierpnia br., podczas festynu z okazji pożegnania wakacji na choroszczańskich Bulwarach.

Te spotkania na boisku młodych piłkarzy z Choroszczy to tylko namiastka tego, co działo się w amatorskiej lidze dziecięcej piłki nożnej. Każde spotkanie było wyjątkowe i dostarczyło mnóstwo radości zarówno zawodnikom, jak i organizatorom. Wszystkie zespoły wykazały się zaangażowaniem i pasją, tworząc wspaniałą atmosferę sportowej rywalizacji.

262 odsłon