Piłkarskie starcia w ramach 40. Dni Choroszczy


Niewątpliwie potencjałem sportowym Gminy Choroszcz są drużyny piłkarskie, zarówno seniorów jak i dzieci, a także te kobiece. Ponieważ wszystkie piłkarskie rozgrywki dostarczają wielu wrażeń mieszkańcom Choroszczy, tego akcentu nie mogło zabraknąć podczas świętowanych 19 czerwca 40. Dni Choroszczy.

 Sportowa, a zarazem świąteczna niedziela rozpoczęła się meczem pokazowym drużyn dziecięco-młodzieżowych Lambady Girls i Narwi Choroszcz. Chociaż wszystko działo się w przyjaznej i rodzinnej atmosferze to na boisku dało się odczuć sportowe zacięcie i determinacje obu drużyn, a z trybun można było poczuć głośny doping rodziców. Niestety chłopcy z Narwi nie dali taryfy ulgowej dziewczynkom i pewnie pokonali Lambadę. Oczywiście nie chodziło tutaj o wynik, tylko o dobrą zabawę i zaprezentowanie drużyn, które odnoszą sukcesy na turniejach i meczach nie tylko gminnych, ale i wojewódzkich.

Wieczorem, tego samego dnia, został rozegrany mecz Ligi Gminnej pomiędzy liderem LZS Choroszcz, a wiceliderem Yellow City Żółtki. Choć liga zrzesza głównie amatorów, można było odnieść wrażenie, że jest to mecz na szczycie, a zawodnicy obu drużyn dali świetne widowisko swoim kibicom, którzy tego dnia całkowicie wypełnili stadionowe trybuny. Zawodnicy rozegrali bardzo ciekawy mecz, pełen sytuacji podbramkowych z jednej i drugiej strony oraz świetnych parad bramkarskie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się  zwycięstwem LZS Choroszcz 4-3, po decydującej bramce strzelonej w doliczonym czasie gry.

Wszystkim drużynom bardzo dziękujemy i życzymy wielu sukcesów w piłkarskich zmaganiach!

42 odsłon