I Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza za nami!

Aż 37 zawodników, w tym 8 kobiet oraz 20 juniorów do lat piętnastu, z Choroszczy oraz innych miejscowości naszego województwa wzięło udział w turnieju zorganizowanym w ramach 40.  Dni Choroszczy.

Zawody rozegrano, 18 czerwca, w auli Miejsko Gminnego Centrum Kultury i Sportu.

Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim (w pierwszej rundzie według rozstawienia rankingowego zaś w kolejnych zawodnicy kojarzeni byli ze sobą na podstawie zdobytych dotychczas w turnieju punktów) na dystansie dziewięciu rund. Tempo gry wynosiło 12 min/zawodnika oraz po 5 sekund dodatku za każdy ruch przez co jedna partia trwała około 35 minut.

Zwycięzca turnieju ­– Pan Kazimierz Strojek z Białegostoku zdobył 7,5 punktu, drugi był Marcin Pieczonka z Letnik z dorobkiem 7 punktów, zaś trzeci pan Edmund Grabarczyk również z Białegostoku nazbierał 6,5 punktu, co dzięki punktacji pomocniczej wystarczyło do podium.

Wśród juniorów pierwsze miejsce zajął Wiktor Wnorowski, który zdobył 6 punktów, na drugim miejscu uplasował się Adam Markowski z ilością 5,5 punktu, a trzecie miejsce należało do Marka Andraki z 5 punktami na koncie.

Statuetki wręczono także najmłodszej, sześcioletniej zawodniczce turnieju Magdalenie Bryczkowskiej oraz najstarszemu, liczącemu sobie osiemdziesiąt pięć lat Wiktorowi Szydłowskiemu, który dał przykład sprawności fizycznej i umysłowej zdobywając 5,5 punktu i tym samym zajmując miejsce w pierwszej dziesiątce. Najlepszy zawodnik z Choroszczy – Łukasz Piłka uplasował się na ósmej pozycji z dorobkiem 5,5 punktu.

Wszyscy zawodnicy z rąk burmistrza Roberta Wardzińskiego otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz gadżety. Podczas turnieju sporym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się szachy plenerowe w rozmiarze XXL – nowy nabytek M-GCKiS, które z pewnością dostarczą atrakcji, zarówno dzieciom, jak i dorosłym podczas stałych zajęć organizowanych przez ośrodek, jak również imprez plenerowych. Turniej sędziował Łukasz Stasienko, który prowadzi także zajęcia szachowe juniorom do lat piętnastu w M-GCKiS.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim zawodnikom turnieju dziękujemy za udział.

Podziękowania za użyczenie sprzętu składamy również Panu Leszkowi Zedze – prezesowi Podlaskiego Związku Szachowego.

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych tego typu wydarzeniach!