Narodowe Czytanie “Wesela” w Choroszczy


W sobotę 2 września 2017 r. zapraszamy na Narodowe Czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego. Spotkanie odbędzie się w auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu  w Choroszczy. Zaczynamy o godz. 11:00.

Akcja Narodowego Czytania wybitnych dzieł literackich organizowana jest pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku. Została zainicjowana wspólna lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Podczas kolejnych edycji przeczytano dzieła Aleksandra Fredry, Trylogię oraz Quo vadis Henryka Sienkiewicza i Lalkę Bolesława Prusa.

Biblioteka Publiczna w Choroszczy, w sobotę 2 września zaprasza Państwa, już po raz trzeci na wspólne Narodowe Czytanie. W tym roku wybór padł na Wesele Stanisława Wyspiańskiego. Dramat w trzech aktach oparto na kanwie autentycznych wydarzeń wesela poety Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, chłopką z podkrakowskich Bronowic. Dzieło porusza wciąż aktualny temat trudnych relacji społecznych i narodowych przywar. Premiera sztuki odbyła się 16 marca 1901 roku w Teatrze Miejskim w Krakowie. Dramat Wyspiańskiego został przetłumaczony na ponad 10 języków.

Narodowe czytanie odbędzie się w auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Zapraszamy o 11.00 do wspólnego szerzenia idei czytania wielkich klasyków polskiej literatury.

Biblioteka Publiczna w Choroszczy

A3porawiony 27 wyspiański2017

43 odsłon