Lato w teatrze: “Pippi Pończoszanka” przyjedzie do Choroszczy!


26 i 27 czerwca na stadionie w Choroszczy stanie wielki, cyrkowy namiot. Nie znajdziemy w nim tym razem wielbłądów, tresowanych koni, czy clownów. Wnętrze namiotu wypełni zespół teatralny z Teatru Pinokio w Łodzi. Całe zamieszanie to akcja Lato w Teatrze Instytutu Teatralnego, której lokalnym koordynatorem tegorocznej edycji jest nasza instytucja.

Lato w Teatrze to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie realizowana ze środków ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2011 roku, w ramach programu, odwiedzane są miejscowości, by na scenie umieszczonej w namiocie cyrkowym odgrywać spektakle dla dzieci. My zobaczymy “Pippi Pończoszankę” w reżyserii Konrada Dworakowskiego, dyrektora Teatru Pinokio w Łodzi, a pochodzącego z Białegostoku!

Pedagogika teatru, w której idee wpisuje się przedsięwzięcie, to niezwykły sposób na rozbudzanie zainteresowań dzieci, rodzinne spędzanie czasu, poznanie teatru od wewnątrz i tworzenie nowych więzi. W ramach programu odbędą się warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 6-12 lat, parada ulicami Choroszczy, spektakl “Pippi Pończoszanka” oraz koncert w namiocie cyrkowym. Grupa aktorów i edukatorów, która odwiedzi nas już w czerwcu, sprawi, że nasza miejscowość zostanie wypełniona teatrem!

Pippi to dzielna dziewczynka, która przyjaźni się z małpką Panem Nilssonem i koniem. Mieszka w Willi Śmiesznotce i wspaniale daje sobie radę. Jest dzielną dziewczynka, która idzie pod prąd i śmiało stawia czoła przeciwnościom losu.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu! Ramowy plan wydarzenia:

26 czerwca: dwugodzinne warsztaty dla dzieci w trzech grupach (zapisy od maja w M-GCKiS, liczba miejsc ograniczona!)

26 czerwca: familijna parada teatralna ulicami miasta (bezpośrednio po warsztatach)

27 czerwca: spektakl “Pippi Pończoszanka” w namiocie cyrkowym (bezpłatne wejściówki będą do odebrania w Centrum od 1 czerwca 2017)

27 czerwca: koncert (bezpośrednio po spektaklu)

Zapraszamy!

plakat_Pippi_czysty

instytut_teatralny_logo_lato_w_teatrze

MKiDN_lato_w_teatrze

M-GCKiS

212 odsłon