EURO na Orliku!


Już wkrótce na obiekcie sportowym M-GCKiS w Choroszczy odbędzie się niebywałe wydarzenie, czyli Turniej Euro 2024 na Orliku. Zgłoszone drużyny będą „reprezentowały” Państwa które będą uczestniczyć w najbliższych Mistrzostwach Europy w piłce nożnej.

Pomysł na nietypowy turniej zrodził się w głowie Jacka Dąbrowskiego, działacza sportowego, w 2012 roku, kiedy w Polsce i Ukrainie trwało Euro, czyli Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012. Rok wcześniej w Choroszczy powstał Orlik, więc pan Jacek postanowił zorganizować „Euro na Orliku”. Od tego czasu rozgrywki odbywają się zgodnie z kalendarzem piłkarskich mistrzostw Europy lub świata, ale zawsze ciut przed nimi.

Według pomysłodawcy idea turnieju jest taka, że zgłaszające się drużyny losują jaki kraj będą „reprezentować”. Oczywiście kraje i grupy pozostają identyczne jak na danych mistrzostwach.

Jak twierdzą uczestnicy poprzednich turniejów – udział w tych imprezach jest świetną zabawą. Można poczuć się jak na prawdziwych mistrzostwach, a chęć wygranej cieszy również bardzo mocno.

Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie LZS Korona Choroszcz przy wsparciu organizacyjnym Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są do 20 maja, a sam turniej rozpocznie się 28 maja i potrwa do 13 czerwca. Euro 2024 w Niemczech rozpocznie się dzień później.

Wszelkich szczegółowych informacji udziela pomysłodawca turnieju pod nr telefonu 504 203 538.

224 odsłon