Dzień Seniora w Auli M-GCKiS


Dzień Seniora, choć według kalendarza – 14 listopada,

choroszczańscy seniorzy obchodzili hucznie we środę, 9 listopada.

Na Aulę Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu licznie przybyli seniorzy, emeryci i renciści z Koła Emerytów i Rencistów nr. 15 w Choroszczy, którzy mieli okazję do wspólnego świętowania, ale również do pożegnania ustępującej ze stanowiska Prezes Koła – Ireny Sakowicz.

Na kwieciście wystrojonej scenie wystąpili: Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy, pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej “Trzy Dęby”, zespół młodzieżowy “Rytmy Czasu” oraz zespół folklorystyczny “Klepaczanki”.

Ten dzień był też okazją do wręczenia podziękowań oraz upominków, zarówno szczególnym Jubilatom, jak i wszystkim goszczącym tego dnia na Dniu Seniora. Najmłodsi przygotowali piękne jesienne laurki, zaś Jubilaci – Irena Kołodko, Irena Sakowicz, Adam Lewandowski oraz Borys Delesiewicz – otrzymali z rąk Burmistrza Choroszczy pamiątkowe, jubileuszowe grawertony.

Szczególnym punktem tego dnia było pożegnanie Pani Ireny Sakowicz. W stronę zstępującej Prezesowej spłynęła moc wspaniałych życzeń i podziękowań od całej choroskiej społeczności. Był to moment bardzo sentymentalny i wzruszający. W drodze walnego zgromadzenia wybrano również następczynie Pani Ireny Sakowicz, a została ją jej imienniczka – Irena Kosakowska-Kalata. Serdecznie gratulujemy!

Wieczór tego dnia należał do srebrnej społeczności naszego miasta, tańcom i pogaduszkom nie było końca. Tak trzeba żyć – niezależnie od wieku!

Życzymy wszystkim Seniorom – niegasnącego zapału, pogody ducha oraz niezawodnego zdrowia! Jesteście dla nas bardzo ważni i potrzebni.

330 odsłon