“Choroszcz.510” – uczcijmy rocznicę nadania praw miejskich!


W tym roku Choroszcz obchodzi 510-lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji zapraszamy wszystkich choroszczan do wzięcia udziału w akcji “Choroszcz.510”. Działanie będzie polegało na sfotografowaniu 510 choroszczan i prezentacji zdjęć w formie wystawy podczas XXXVI Dni Choroszczy. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji!

510 lat nadania praw miejskich to szczególna okazja do dumy i świętowania. Chcemy sfotografować co najmniej 510 osób – mieszkańców naszej gminy, by uczcić tą okrągłą rocznicę. Wykonane portrety będą zdobiły przestrzeń miejską – zaprezentujemy ich wydruk, a efekt zobaczymy podczas obchodów Dni Choroszczy.

Fotografować będziemy od 4 czerwca (Choroszczański Dzień Dziecka), podczas Nocy Gier, a także w dni powszednie i weekendy. Każdy, kto będzie chciał, by jego wizerunek znalazł się na rocznicowej wystawie będzie mógł odwiedzić Centrum Kultury, a dyżurujący pracownik wykona pamiątkową fotografię. Istnieje możliwość przysłania nam swojego zdjęcia (w formacie jpg) na adres kultura@choroszcz.pl. W temacie wiadomości należy wpisać “Choroszcz.510”. Wówczas prosimy o przesłanie podpisanej zgody na wykorzystanie wizerunku do naszej akcji.

Save a life.

Z zebranych zdjęć ułożymy napis upamiętniający rocznicę, który zaprezentujemy podczas Dni Choroszczy. Wielkoformatowy wydruk będzie symbolem wszystkich ludzi, którzy są związani z miastem. W akcji udział może wziąć każdy, kto utożsamia się z Choroszczą, bez względu na wiek, płeć, pełnione role społeczne. Akcja ma na celu promocję naszego miasta, budowanie więzi między ludźmi i tożsamości lokalnej. Prosimy o przesłanie nam swojego zdjęcia, bądź o pozwolenie na sfotografowanie się, by Choroszcz połączyła nas w jedność poprzez wspólną przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, a zabawa w odszukiwanie znajomych twarzy na wydruku była dobrą zabawą na zwieńczenie projektu.

Akcję kończymy w piątek, 16 czerwca.

Wernisaż wystawy fotograficznej odbędzie się 23 czerwca 2017 o godz. 19:00 przy Urzedzie Miejskim w Choroszczy (ul. Dominikańska 2).

 

nalepka DOFINANSOWANO_ze środkiem_

Regulamin

Oświadczenie

M-GCKiS

46 odsłon