Brathanki gwiazdą Jarmarku Dominikańskiego


Brathankibanner-kwadrat2

Koncert znanego zespołu Brathanki będzie główną atrakcją XXI Jarmarku Dominikańskiego w Choroszczy. Jarmark odbędzie się 8 sierpnia 2010 r. na terenie przed Pałacykiem Branickich.

Brathanki z nową wokalistką Agnieszką Dyk wystąpią na XXI Jarmarku Dominikańskim w Choroszczy. Zespół rozpocznie półtoragodzinny koncert o godz. 20.30.

Jarmark rozpocznie się o godz. 13.00. W muzycznym programie imprezy znajdzie się spora dawka folku i dance z regionu i ze świata. Zagrają Klepaczanki z Klepacz, Narwianki z Kruszewa, Kapela Czarnoleska (folk regionu) oraz Czeremszyna (folk świata).

Zagrają także lokalne zespoły dance – Junior oraz świętujący 20-lecie istnienia – Holiday. Światowe przeboje taneczne zafunduje z kolei zespół wokalno-muzyczny Madison.

Oprócz muzycznych atrakcji będą też tradycyjnie dziesiątki straganów z rękodziełem ludowym i swojskim jedzeniem, wesołe miasteczko, quady i dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci. Jarmark zakończy się pokazem sztucznych ogni. Zapraszamy serdecznie!

Program XXI Jarmarku Dominikańskiego:

– godz. 13.00 – uroczyste otwarcie Jarmarku
– godz. 13.15 – Folk Regionu:
Zespół Folklorystyczny „Klepaczanki” z Klepacz
Zespół Folklorystyczny „Narwianki” z Kruszewa
„Kapela Czarnoleska”
– godz. 15.00 – Dance Świata:
Zespół wokalno-muzyczny „Madison”
– godz. 16.30 – Folk Świata:
„Czeremszyna”
– godz. 17.45 – Dance Regionu:
„Junior”
„Holiday” (20-lecie zespołu)
– godz. 20.30 – Gwiazda wieczoru:
„BRATHANKI”
– godz. 22.00 – pokaz sztucznych ogni
– godz. 22.30 – zakończenie XXI Jarmarku Dominikańskiego

plakat_internet

Jarmark Dominikański jest największą doroczną imprezą organizowaną w Choroszczy oraz najważniejszym wydarzeniem kulturalnym i promocyjnym miasta i gminy. To swego rodzaju hołd złożony dominikanom, którzy w XVI wieku prowadzili tu ożywioną działalność edukacyjną (do dziś zachowały się w Choroszczy podominikańskie zabudowania klasztorne).

Pierwszy Jarmark Dominikański odbył się w 1989 r. Tradycją jest, że Jarmarki Dominikańskie odbywają się na początku sierpnia każdego roku – w niedziele. Jedynie w 2000 r. Jarmark trwał przez dwa dni (sobota i niedziela).

Impreza z roku na rok cieszy cię coraz większym prestiżem i zainteresowaniem zarówno publiczności, jak i handlowców przyjeżdżających niemal z całej Polski.  W ciągu całego dnia w imprezie uczestniczy łącznie ok. 30 tys. ludzi.

Głównym celem Jarmarku Dominikańskiego jest promocja miasta i gminy Choroszcz. Poza tym Jarmark promuje  twórców ludowych, rzemieślników i firmy  z naszego terenu, a nawet z zagranicy (Białoruś). Jednak przede wszystkim, jest to impreza mająca zapewnić doskonałą rozrywkę mieszkańcom Podlasia oraz turystom odwiedzającym nasz region w czasie wakacji.

Program artystyczny Jarmarku jest bardzo różnorodny, adresowany do odbiorców w każdym wieku i o różnych gustach. Na scenie Jarmarku prezentują się zarówno zespoły z Choroszczy i okolic (ludowe, rockowe, disco-polo…), jak również gwiazdy. Spośród gwiazd wystąpili dotychczas m.in.: Krzysztof KRAWCZYK, Izabela TROJANOWSKA, CZERWONE GITARY, zespół FRIENDS, OBSTAWA PREZYDENTA, ZBIGNIEW WODECKI, ANDRZEJ RYBIŃSKI, HALINA FRĄCKOWIAK, DON WASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY, TREBUNIE TUTKI.

burmistrz

PATRONAT MEDIALNY:

polskie_radio_bialystok

tvp

gazeta_w_choroszczy

SPONSORZY:

zubr

blachy-pruszynski

logo_zejer

polmozbyt

sezam

thm_logo

skr_choroszczautomiixkaja2logo_plus

ORGANIZATORZY:

logo-mgckchoroszcz kontury