Spotkanie z historykiem Markiem Gajewskim


Wojna polsko-bolszewicka na białostocczyźnie będzie tematem spotkania z historykiem Markiem Gajewskim, które odbędzie się 23 sierpnia 2010 r. o godz. 17.00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy.

Dzień po obchodach 90. rocznicy bitwy o Białystok – decydującej potyczki wojny polsko-bolszewickiej z 1920 r. – będzie miało miejsce spotkanie z historykiem Markiem Gajewskim. Marek Gajewski od 14 lat pracuje w Muzeum Wojska w Białymstoku. Ukończył historię na Uniwersytecie w Białymstoku. Jest autorem kilku publikacji na temat wojny polsko-bolszewickiej, w tym najnowszej – „Największa bitwa w dziejach miasta. Białystok 22 sierpnia 1920”.

Tematem spotkania będzie wojna polsko-bolszewicka na białostocczyźnie. Marek Gajewski opowie o bitwie o Białystok, przybliży też wątek Choroszczy, w której miało mieścić się dowództwo lokalnych oddziałów wojskowych. Spotkanie odbędzie się 23 sierpnia (poniedziałek) o godz. 17.00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy. W jego trakcie będzie można kupić najnowszą książkę Marka Gajewskiego „Największa bitwa w dziejach miasta. Białystok 22 sierpnia 1920”. Cena – 20 zł. Zapraszamy! (IH)

Plakat informacyjny