Wystawa o OSP w Choroszczy otwarta


W gablotach: hełmy, kroniki i instrumenty, na manekinach – różnorodne stroje strażackie, a tuż obok motopompa i sztandar. Takie eksponaty i wiele innych historycznych pamiątek można obejrzeć w holu wystawienniczym Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

12 października została otwarta wystawa współtowarzysząca obchodom Jubileuszu 110-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Choroszczy, która prezentuje historyczne zbiory choroszczańskich strażaków-ochotników. Wystawa jest efektem współpracy wieloletniego strażaka OSP w Choroszczy Zbigniewa Andruszkiewicza oraz M-GCKiS w Choroszczy. Zagości ona w murach M-GCKiS do 25 października. Można ją zwiedzać od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9 do 19. Wokół wystawy zostaną zorganizowane zajęcia edukacyjne dla dzieci z choroszczańskich przedszkoli i szkół. Na potrzeby wystawy powstał również zeszyt edukacyjny z zadaniami o tematyce pożarnictwa, a do zbiorów biblioteki zostały zakupione przeróżne książki o strażakach, ich pracy oraz wyposażeniu. 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania wystawy i refleksji nad nią. A już niebawem w naszej galerii zagoszczą kolejne ekspozycje! 

 

526 odsłon