Wiosenno-letni czas w świetlicy w Złotorii


Udowodniono naukowo, że w doborowym towarzystwie i przy ciekawie spędzonym czasie, czas szybciej płynie. W naszym wypadku niewątpliwie tak jest. Nim obejrzeliśmy się, minął nam maj, który w świetlicy upłynął nam wyjątkowo smakowicie. Przez cały miesiąc zbieraliśmy przepisy i gotowaliśmy najlepsze kuchenne specjały naszych mam i babć. Najlepsze i tak było testowanie smaku tych potraw, o czym niekiedy świadczyła frekwencja przekraczającą 30 osób na zajęciach. Efektem naszej miesięcznej pracy pochwaliliśmy się podczas plenerowej wystawy zdjęć w czasie Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej w Złotorii.
Czerwiec zaś to nowy blok zajęć – Zaanimowani, na których poznajemy i ilustrujemy podlaskie legendy. Dodatkowo też przyglądamy się pracy rolnika, a najciekawsze aspekty jego pracy również przenosimy na papier. Zaś z grupą dorosłą oddajemy się pracy rękodzielniczej i tworzymy obrazy za pomocą haftu
krzyżykowego oraz różnego rodzaju plecionki.

Efektem naszej pracy również się pochwalimy – już podczas XXX Jarmarku Dominikańskiego. 

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.