Wielka wyprawa w Noc Muzeów 20 maja


Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zaprasza do udziału w tegorocznej Nocy Muzeów, która odbędzie się 20 maja. W tym roku proponujemy wspólną podróż do białostockich instytucji biorących udział w wydarzeniu. Przejazazd będzie bezpłatny dzięki dofinansowaniu z budżetu gminy.

Wszystkie miejsca będą mogli Państwo zwiedzać samodzielnie, a do wyboru są m.in.: Muzeum Wojska, Muzeum Podlaskie, Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku znajdujące się w Pałacu Branickich, Centrum Wystawiennicze Muzeum Pamięci Sybiru, budynek Wydziału Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku mieszczący się w dawnym Domu Partii oraz Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku. Każda z instytucji przygotowała wiele ciekawych atrakcji dla starszych i młodszych zwiedzających.

Podróż i zwiedzanie są bezpłatne, jednak obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Mamy tylko 38 miejsc, więc śpieszcie się! Wyprawę zaczynamy o 17:15 zbiórką przed M-GCKiS. Podróż zakończymy zwiedzaniem Muzeum Wnętrz Pałacowych około godz. 23:00.

Rezerwacji dokonać można pod nr tel.: 85 719 14 31 lub bezpośrednio w M-GCKiS w Choroszczy.

Europejska Noc Muzeów jest wydarzeniem kulturalnym organizowanym w największych miastach całej Europy. Raz w roku instytucje otwarte są w godzinach wieczornych i nocnych, by miłośnicy kultury mogli poznać je z innej perspektywy, m.in. dzięki udostępnianiu miejsc przeważnie niedostępnych zwiedzającym. W trakcie Nocy Muzeów organizowanych jest wiele imprez towarzyszących, takich jak pokazy, warsztaty czy gry.

noc muzeów szkic

53 odsłon