Wernisaż wystawy “Sztuka taka jak inne?” za nami


Piąty już wernisaż w ramach projektu “Ucieczka z szuflady” odbył się 11 kwietnia 2019 roku. Wystawa “Sztuka taka jak inne?” przedstawiająca prace pacjentów Zakładu Opiekunczo-Leczniczego w Choroszczy jest wypełniona emocjami. Możemy ją oglądać do 24 kwietnia 2019 roku.

Pacjentów ZOL w Choroszczy mijamy na co dzień. Są integralną częścią naszej społeczności, choć przebywają za murami szpitala. Wystawa jest przestrzenią spotkania pensjonariuszy i mieszkańców. Przez nią poznajemy pacjentów, ich emocje, dążymy do zrozumienia pragnień, przeżyć. Widzimy, czym zajmują się będąc na oddziale. A przede wszystkim jak ważną rolę pełnią ich terapeuci, którzy są z nimi na co dzień i wspierają w drodze do zdrowia. 

Dziękujemy pani Agnieszce Gaińskiej, która sprawowała pieczę nad wystawą i pacjentami obecnymi podczas wernisażu. To dzięki niej wystawa ujrzała światło dzienne – dziękujemy za włożone serce i poświęcony nam czas. Dziękujemy pacjentom, których prace możemy podziwiać w Galerii Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Galeria oraz realizacja wystawy zostały sfinansowane ze środków Fundacji “ORLEN – DAR SERCA” w ramach programu “Moje miejsce na Ziemi” – dziękujemy!

170 odsłon