Wernisaż wystawy “Kobiety”


W piątkowy wieczór – 28 października br., w holu wystawienniczym M-GCKiS w Choroszczy otwarta została wystawa malarstwa Magdaleny Talmon – Kobiety.

Wystawę otworzyła pracownica Centrum Kultury – Katarzyna Magdziak, na co dzień opiekująca się galerią oraz instruktorka Pracowni Sztuk Wizualnych, Dyrekcja M-GCKiS w Choroszczy – Izabela Dąbrowska oraz Burmistrz Choroszczy – Robert Wardziński. Kilka słów do obecnych na wernisażu miała również sama artystka – jej wypowiedź była swoistym podziękowaniem za przybycie na wernisaż i organizację wystawy jej prac właśnie w Choroszczy. Wśród gości na wernisażu można było spotkać mieszkańców Choroszczy i okolic w różnym wieku. Jest to dowód na to, że sztuka zachwyca w każdym wieku i niezależnie od płci interpretujemy ten rodzaj sztuki na swój sposób.

Magdalena Talmon znana jest ze swoich portretów kobiet i to prace z tego cyklu możemy obejrzeć na wystawie w M-GCKiS w Choroszczy. W pracach artystki można odnaleźć  żywą, czystą kolorystykę znaną z ludowego haftu, zamykanie plam w kwaterach witrażu, uproszczenia w przedstawieniu postaci podpatrzone na powszechnie pisanych na Podlasiu ikonach. I może właśnie dlatego jej portrety tak zapadają w pamięć.  

Wystawa otwarta 28 października, gości w murach M-GCKiS w Choroszczy do 25 listopada. Można ją oglądać codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-19:00. Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt celem umówienia dogodnego terminu na zwiedzanie wystawy (tel. 85 719 14 31). Wszyscy odwiedzający mogą zabrać ze sobą pamiątkowe gadżety wykonane na wzór obrazów Magdaleny Talmon. Wokół wystawy przewidziane są również warsztaty o których poinformujemy wkrótce.

106 odsłon