Turniej halowy w ramach 26 finału WOŚP

W 6 edycji turnieju WOŚP w futsalu uczestniczyło 19 zespołów z gminy Choroszcz a także z Białegostoku i Grabówki. Po grupowych eliminacjach zwycięzcy grup awansowali do ćwierćfinału zaś 2 i 3 zespoły w grupach walczyły w barażach.

W najlepszej czwórce znaleźli się finaliści sprzed roku Izbiszcze i Kopnij Babke w Czapkę. Ten drugi nazywany choroskim Dream Teamem po słabej grze w eliminacjach ( awans z 3 miejsca z zaledwie 2 pkt. ) rozkręcał się w fazie pucharowej pokonując białostockie zespoły Cescom Biała i Krokus .Trzecim półfinalistą był naszpikowany gwiazdami Team Bankiet w składzie z Kamilem Jackiewiczem z ekstraklasowego MOKSU Słoneczny Stok, i Wojciechem Zalewskim z trzecioligowej z Olimpii Zambrów. Stawkę najlepszych uzupełnił białostocki Dietetyczny Kredens, który eliminował silne zespoły z BLS . W półfinale Dietetyczni musieli jednak uznać wyższość Izbiszcz (1-2) zaś w starciu Bankietu z Kopnij Babke lepsi okazali się ci pierwsi wygrywając 2-0. W meczu o brązowy medal zespól z Choroszczy wygrał 1-0 zasną w finale Team Bankiet pokonał Izbiszcze 4-1 Wspomniany już Jackiewicz został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju zaś bramkarz Izbiszcz Paweł Szczygielski okazał się najlepszy na swojej pozycji. Królem strzelców z dorobkiem 8 goli został Patryk Fabiszewski gracz wyeliminowanej w ćwierćfinale drużyny Extra Mocni , w której grał tez m.in wielokrotny mistrz Polski w boksie Mirek Nowosada. Były pięściarz podarował na licytacje rękawice Tomasza Adamka. Z wpisowego uzbieraliśmy 3750 zł, a z dwóch naszych licytacji 560 zł, co stanowi niemal 1/3 zbiorki z całej Choroszczy!!! Warto dodać, że spore kwoty z innych licytacji prowadzonych przez szefa Sztabu WOŚP Adama Kamieńskiego, również zebrane zostały w hali podczas turnieju. TURNIEJ SPONSOROWAŁY FIRMY: Schody Chudziński-Choroszcz, Agroturystyka Jeroniczówka, Chorten-Krzysztof Pakuła, Kontenery -Paweł Boruta, Kaja Sklep, Savona Choroszcz, Komfort Taxi. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej za halę i Sztabowi WOŚP z Adam Kamieński za pomoc i grochówkę oraz WSZYSTKIM, KTÓRZY WSPARLI TURNIEJ, UCZESTNICZYLI W NIM W SPOSÓB GODNY I KULTURALNY. Sie ma!!!